do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
Powrót do menu głównego
 • Jakie konsekwencje dla pracodawców ma sporządzenie za pracownika zeznania rocznego przez urząd skarbowy

  data dodania: 24.03.2017

  Od 15 marca 2017 r. osoby fizyczne mogą wnioskować do urzędu skarbowego o wypełnienie za nie rozliczenia rocznego PIT-37. Po raz pierwszy mogą skorzystać z tej możliwości podatnicy zobowiązani do złożenia rozliczenia rocznego za 2016 r. W wyniku tych zmian zlikwidowano obowiązek sporządzania przez płatników (w szczególności przez pracodawców) rocznych obliczeń podatku PIT-40.

 • Jakie korzyści wynikają z założenia konta podatnika na portalu podatkowym

  data dodania: 29.02.2016

  Konto podatnika na portalu podatkowym, które można założyć od 31 grudnia 2015 r., jest bezpośrednim kanałem komunikacji elektronicznej z organami podatkowymi. Pozwala ono na szybki dostęp do własnych danych podatkowych, m.in. złożonych deklaracji czy prowadzonych spraw. Założenie konta umożliwia podatnikom i płatnikom elektroniczne wnoszenie podań oraz składanie deklaracji organom podatkowym, jak również doręczanie pism przez organy administracji podatkowej.

 • Jak sprawdzić, czy kontrahent jest czynnym podatnikiem VAT

  data dodania: 03.08.2015

  Podatnicy mogą sprawdzić, czy ich kontrahenci są czynnymi podatnikami VAT, korzystając z usługi "Sprawdzenie statusu podmiotu w VAT". Usługa jest skierowana w pierwszej kolejności do podatników stosujących mechanizm odwrotnego obciążenia w odniesieniu do towarów wymienionych w załączniku nr 11 do ustawy o VAT.

 • Jak sprawdzić, czy kontrahent jest czynnym podatnikiem VAT

  data dodania: 29.07.2015

  Od 1 lipca 2015 r. podatek od towarów i usług rozliczy za sprzedawcę towarów z załącznika nr 11 do ustawy o VAT kupujący, gdy będzie czynnym podatnikiem, a dostawa nie korzysta ze zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy albo art. 122 ustawy. Jest to podstawowa zasada, która obowiązuje po zmianie przepisów. Tylko w przypadku towarów wymienionych w poz. 28a-28c ustawy obowiązuje dodatkowy warunek, aby transakcja odbyła się w ramach jednolitej gospodarczo transakcji, której wartość netto przekracza 20 000 zł.

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK