Rozliczenie importu usługi transportu pasażerów z kamperami przeprawą promową na trasie poza Polską, na terenie Unii Europejskiej.
Wskazania, czy Wnioskodawcy przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu importu w trzech rożnych procedurach celnych.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu importu w trzech rożnych procedurach celnych.
Nieuznanie uiszczanych na rzecz Stowarzyszenia składek członkowskich za wynagrodzenie z tytułu świadczenia usług, które podlegają opodatkowaniu VAT w Polsce na zasadach importu usług.
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego przez Spółkę od importowanych towarów.
Brak obowiązku złożenia deklaracji VAT-9M, możliwość zastosowania zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. c ustawy do nabytej usługi szkoleniowej i brak obowiązku zapłaty podatku VAT.
Rozpoznanie importu usług zwolnionego od podatku VAT w związku ze świadczeniem usług przez Partnerów na rzecz Wnioskodawcy.
Uznanie otrzymanych środków pieniężnych z tytułu nadwyżki finansowej za wynagrodzenie z tytułu dostawy towarów lub świadczenia usług oraz określenia podstawy opodatkowania.
Rozpoznanie w Polsce importu usług nabywanych od niemieckich kontrahentów, uprawnienie do odliczenia podatku naliczonego na fakturach otrzymywanych od polskich usługodawców oraz rozpoznanie wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów z tytułu sprzedaży towarów do niemieckich kontrahentów.
Zastosowanie zwolnienia od podatku od towarów i usług importu usług świadczonych przez Partnerów.
W tej sprawie nie mamy do czynienia z czynnością pośrednictwa finansowego. Wnioskodawca nie nabywa również usług w zakresie wszelkiego rodzaju transakcji płatniczych, przekazów i transferów pieniężnych, o których mowa w art. 43 ust. 1 pkt 40 ustawy. Usługi nie mieszczą się w katalogu usług wymienionych w art. 43 ust. 1 pkt 40 ustawy i nie korzystają ze zwolnienia od podatku VAT.
Prawo do zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług importu usług świadczonych przez Partnerów niemieckich.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu importu towarów (sprzętu) należącego do Offsetodawcy, które mają zostać przekazane Spółce na własność po zrealizowaniu całości konkretnego zobowiązania offsetowego.
Czy usługa polegająca na udzieleniu Pożyczki przez Pożyczkodawcę na rzecz Wnioskodawcy podlega opodatkowaniu VAT w Polsce i powinna zostać rozpoznana przez Wnioskodawcę jako import usług, korzystający ze zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 38 ustawy VAT.
Opisany przywóz towarów stanowi ich import, a Spółka będzie obowiązana do rozliczenia podatku VAT z tytułu tego importu towarów w momencie zakończenia procedury składowania celnego, tj. z chwilą dopuszczenia towarów do obrotu; Spółka będzie dysponowała prawem do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wykazanego w dokumencie celnym z tytułu importu; przedstawione nabycie przez
Czy przelewy (sprzedaż) wierzytelności do SPV w ramach transakcji Sekurytyzacji będą wykonane w ramach usługi świadczonej przez SPV na rzecz Państwa podlegającej zwolnieniu z podatku VAT, czy Państwo będą podatnikiem w odniesieniu do usługi sekurytyzacyjnej świadczonej przez SPV na rzecz Państwa i w konsekwencji, czy Państwo będą zobowiązani do rozpoznania tej transakcji, jako importu usług dla celów
Obowiązek zapłaty podatku VAT w związku z uznaniem auta za nowy środek transportu w świetle przepisów ustawy o VAT.
Czy przelewy (sprzedaż) wierzytelności przez Państwa do SPV w ramach transakcji Sekurytyzacji będą wykonane w ramach usługi świadczonej przez SPV na rzecz Państwa podlegającej zwolnieniu z podatku VAT, zy Państwo będą podatnikiem w odniesieniu do usługi sekurytyzacyjnej świadczonej przez SPV na rzecz Państwa i w konsekwencji, czy Państwo będą zobowiązani do rozpoznania tej transakcji, jako importu
Brak opodatkowania podatkiem VAT rozliczeń pomiędzy Liderem i Partnerem w ramach konsorcjum.
Czy przelewy wierzytelności dokonywane przez Spółkę do SPV stanowią usługę sekurytyzacji świadczoną przez SPV i czy Spółka będzie miała obowiązek rozpoznać import usług podlegających zwolnieniu z podatku VAT, czy podstawą opodatkowania usługi świadczonej przez SPV na rzecz Spółki w ramach Programu będzie Wynagrodzenie SPV, czy obowiązek podatkowy importu usługi powstanie z chwilą obciążenia rachunku
Możliwość zwolnienia od podatku, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 37 ustawy, usług nabywanych od Firmy niemieckiej.