Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: opłata drogowa
Najnowsze   |   Najstarsze
Interpretacja
21.08.2023 Podatki

Uwzględnienie w podstawie opodatkowania dla refakturowanych kosztów paliwa i opłat drogowych wartości zagranicznego podatku VAT.

Interpretacja
01.12.2022 Podatki

Czy koszty administracyjne z leasingu, tj. opłaty za udostępnienie danych osoby popełniającej wykroczenie drogowe (udzielenie informacji policji) można wliczać w koszty uzyskania przychodu w przypadku, gdy pojazd jest wynajęty i koszt z leasingu przerzucany jest na klienta docelowego?

Interpretacja
25.02.2022 Podatki

W zakresie ponoszenia w imieniu i na rzecz swoich klientów wydatków na opłaty drogowe które następnie są zwracane Państwu przez klientów i stanowią zwrot poniesionych wydatków.

Interpretacja
17.04.2020 Podatki

w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wskazanych we wniosku wydatków w kwocie netto, tj. bez uwzględnienia podatku od wartości dodanej, oraz określenia czy zwrot podatku od wartości dodanej stanowi przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych

Interpretacja
28.11.2018 Podatki

określenie podstawy opodatkowania dla świadczonych usług przewozu osób, prawo do odliczenia podatku VAT z faktur dokumentujących ww. usługę, ustalenie, czy zwrot Gwarancji płynności pomniejsza podstawę opodatkowania

Interpretacja
30.10.2018 Podatki

Obowiązki płatnika w związku ze zwrotem pracownikom dodatkowych udokumentowanych kosztów z tytułu opłat za płatne parkingi i opłat za autostrady.

Interpretacja
09.10.2018 Podatki

W zakresie powstania przychodu uzyskanego z tytułu zwrotu wydatków niezbędnych dla realizacji zleconych usług, w szczególności opłat drogowych oraz diet.

Interpretacja
12.09.2017 Podatki

Nie rozpoznanie importu usług związanych z odpłatnym udostepnieniem dróg i autostrad oraz moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu usług polegających na odzyskiwaniu zagranicznego VAT-u.

Interpretacja
22.11.2016 Podatki

Spółka powinna opodatkować sprzedaż opłat drogowych (wraz z czynnościami pomocniczymi) podstawową stawką VAT w wysokości 23%.

Interpretacja
14.09.2016 Podatki

Określenie miejsca świadczenia usług oraz brak opodatkowania odszkodowań, grzywien, prepayments.

Interpretacja
26.04.2016 Podatki

Wliczanie rozliczeń/kosztów do podstawy opodatkowania z tytułu świadczonych usług.

Interpretacja
27.01.2015 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów podatku od wartości dodanej dot. usług nabywanych na terenie Unii Europejskiej.

Interpretacja
05.03.2013 Podatki

Opodatkowanie opłat za parkowanie pojazdów samochodowych w pasach drogowych (placach) dróg publicznych w strefie płatnego parkowania, - Obowiązek ewidencjonowania pobieranych opłat przy zastosowaniu kas rejestrujących.

Interpretacja
11.10.2012 Podatki

1. Czy koszt zakupu mediów (energia, wywóz nieczystości, usługi telefoniczne, woda, ścieki) wykorzystany do prowadzenia pozarolniczej działalności gospodarczej Jednostka ma prawo rozpoznać w swoim profilu pozarolniczej działalności gospodarczej (handel hurtowy i detaliczny artykułami spożywczymi w prowadzonej przez jednostkę sieci sklepów spożywczych i hurtowni) jako koszt bezpośredni? 2. Czy koszt

Interpretacja
16.08.2012 Podatki

Czy wystąpi import w związku z płatnym przejazdem po drogach publicznych oraz naliczeniem opłaty serwisowej?

Artykuł
12.08.2012 Podatki

Karty paliwowe są od pewnego czasu popularnym narzędziem bezgotówkowego rozliczania zakupów paliwa, a także innych produktów i usług na stacjach benzynowych. Za pomocą kart paliwowych często można także opłacać przejazdy drogami płatnymi lub przez mosty i tunele. Podatkowe rozliczanie zakupów dokonywanych za pomocą kart paliwowych budzi jednak pewne wątpliwości. W artykule tym zostaną omówione zasady

Interpretacja
03.02.2012 Podatki

Obciążanie kontrahentów kosztami opłat drogowych w związku z usługą transportową.

Artykuł

Od 1 lipca 2011 r. korzystający z dróg publicznych są zobowiązani do ponoszenia opłat za przejazdy po drogach krajowych pojazdów samochodowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony, w tym autobusów niezależnie od ich dopuszczalnej masy całkowitej, w tzw. Elektronicznym Systemie Poboru Opłat viaTOLL. Obowiązek związany z opłatami wynika z art. 13 pkt 3 ustawy z 21 marca 1985 r. o drogach

Interpretacja
22.07.2010 Podatki

polski kontrahent Wnioskodawcy wystawiając fakturę VAT za usługę transportu nie powinien wykazywać w niej w odrębnej pozycji jako odrębnego świadczenia opłaty drogowej, gdyż stanowi ona integralną część usługi zasadniczej i jako taka nie stanowi przedmiotu świadczenia. Kontrahent polski może na fakturze informacyjnie wskazać, iż w skład usługi transportu wchodzi wartość opłaty drogowej o określonej

Interpretacja
29.08.2008 Podatki

Czy powyższe czynności wykonywane przez jednostkę samorządową, jaką jest Wnioskodawca, podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT?

Poprzednia Następna