Ustalenie, czy Spółka w związku ze świadczeniem Usług Wdrożeniowych i Usług Wsparcia posiada lub będzie posiadać w Malezji zakład oraz limitu odliczenia, o którym mowa w art. 20 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych dla podatku u źródła pobranego w Malezji
Spółka w związku ze świadczeniem Usług Wdrożeniowych i Usług Wsparcia nie będzie posiadała w Malezji zakład w rozumieniu przepisów polsko-malezyjskiej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania, - Limitu odliczenia, o którym mowa w art. 20 ust. 1 oraz ust. 6 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych dla podatku u źródła pobranego w Malezji,
W części dotyczącej usług programistycznych Usługi podwykonawstwa nie będą stanowiły usług technicznych na gruncie UPO Polska-Malezja. W konsekwencji, Wnioskodawca nie będzie zobowiązany do poboru WHT od tej części wynagrodzenia za Usługi podwykonawstwa. Wynagrodzenie za Usługi podwykonawstwa w części dotyczącej usług programistycznych będzie bowiem zwolnione z WHT w Polsce, gdyż będzie stanowiło zyski
Opodatkowanie dochodów z pracy najemnej na pokładzie statku eksploatowanego w transporcie międzynarodowym przez przedsiębiorstwo posiadające siedzibę i faktyczny zarząd w Malezji.
Opodatkowanie dochodów z pracy najemnej na pokładzie statku eksploatowanego w transporcie międzynarodowym przez przedsiębiorstwo posiadające siedzibę i faktyczny zarząd w Malezji.
Rozliczenie dochodów z pracy najemnej wykonywanej na terytorium Malezji, Kanady, Hiszpanii i Republiki Południowej Afryki.
1. Czy Wnioskodawca jest zobowiązany do złożenia zeznania podatkowego w Polsce za rok 2016 i lata następne? 2. Czy w zeznaniu podatkowym za rok 2016 i lata następne Wnioskodawca jest obowiązany wykazać dochody uzyskane z tytułu pracy najemnej na statkach zarządzanych przez przedsiębiorstwo z miejscem faktycznego zarządu w Malezji? 3. Czy do rozliczenia dochodów Wnioskodawcy uzyskanych w roku 2016 i
Dochody z pracy na platformie wiatrakowej w Norwegii i w Niemczech oraz na pokładzie statku eksploatowanego w transporcie międzynarodowym przez przedsiębiorstwo mające siedzibę i faktyczny zarząd w Singapurze oraz przez przedsiębiorstwo mające siedzibę i faktyczny zarząd w Malezji.
Dochody z pracy najemnej na statkach eksploatowanych w transporcie międzynarodowym przez przedsiębiorstwa z faktycznym zarządem i siedzibą w Norwegii, Singapurze, Malezji, na Cyprze i w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
Opodatkowanie dochodów z pracy najemnej wykonywanej na pokładzie statku morskiego eksploatowanego w transporcie międzynarodowym przez przedsiębiorstwo z faktycznym zarządem w Malezji i Brazylii i ulga abolicyjna.
Obowiązek złożenia zeznania podatkowego oraz możliwość zastosowania ulgi abolicyjnej w odniesieniu do dochodów uzyskiwanych z pracy najemnej wykonywanej na pokładzie statku (Malezja, Wielka Brytania).
W zakresie uznania transakcji dostawy towarów dla kontrahenta z Malezji za eksport pośredni
Czy podatek, o którym mowa w Labuan Business Activity Tax Act, 1990 (LBATA), dotyczący spółek położonych na terytorium Labuanu, stanowiącym terytorium Malezji, objęty jest definicją podatku malezyjskiego zgodnie z postanowieniami art. 2 ust. 1 lit. b) umowy między Rządem Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej a Rządem Malezji o uniknięciu podwójnego opodatkowania i zapobieżeniu uchylaniu się od opodatkowania
Według jakiej stawki podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej należności licencyjne wypłacane przez Wnioskodawcę osobom prawnym mającym siedzibę na terytorium Malezji z tytułu korzystania na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej z autorskich praw majątkowych do utworów muzycznych i słowno muzycznych ?
powstanie obowiązku podatkowego na terenie Polski z tytułu otrzymania przez malezyjską Spółkę darowizny lub darowizn w postaci pieniędzy i / lub innych aktywów, w szczególności udziałów / akcji spółek kapitałowych mających siedzibę na terenie Polski od osób fizycznych mających miejsce zamieszkania na terenie Polski.
Czy darowizna udziałów w polskiej spółce z ograniczoną odpowiedzialnością na rzecz spółki kapitałowej z siedzibą w Malezji spowoduje powstanie przychodu (lub dochodu) w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy w sytuacji uzyskania dochodów z pracy w Polsce oraz dochodów z tytułu pobytu służbowego w Malezji zastosowana w zeznaniu metoda wyłączenia z progresją jest prawidłowa?