Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: biała lista
Najnowsze   |   Najstarsze
Interpretacja
11.04.2024 Podatki

Ustalenie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów należności wpłaconych na rachunek powiązany z rachunkiem zgłoszonym na białej liście.

Interpretacja
26.03.2024 Podatki

Ustalenie możliwości zaliczenia poniesionych wydatków do kosztów uzyskania przychodów.

Interpretacja
27.12.2023 Podatki

Możliwość zaliczenia poniesionych wydatków związanych z zakupem usług do kosztów uzyskania przychodów w 2021 r.

Interpretacja
13.12.2023 Podatki

Możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu wydatków wynikających z faktur w sytuacji dokonania ponownego przelewu na rachunek znajdujący się na tzw. Białej Liście.

Interpretacja
11.07.2023 Podatki

W przypadku zwrotu zapłaconych zadatków przez Sprzedających na rzecz Spółki, a następnie zapłaty przez Spółkę całości ceny odrębnymi przelewami bankowymi, poniesiony przez Spółkę koszt z tytułu zapłaty całości ceny za nieruchomość będzie stanowił koszt uzyskania przychodów i nie będzie podlegał ograniczeniu w zaliczeniu do kosztu uzyskania przychodu wynikającym z art. 15d ust. 1 pkt 2 ustawy CIT.

Interpretacja
26.05.2023 Podatki

Dotyczy ustalenia, czy: ‒ uregulowanie zobowiązań wynikających z faktur otrzymanych od Sygnatariuszy 1 lub Sygnatariusza 2, dokumentujących transakcje nabycia towarów lub usług wymienionych w załączniku nr 15 do ustawy o VAT, na których wykazana kwota należności ogółem przekracza kwotę 15 000 zł lub jej równowartość, w ramach systemu nettingu poprzez potrącenie sprawi, że zastosowanie znajdzie art.

Interpretacja
02.05.2023 Podatki

Czy w opisanym zdarzeniu przyszłym Wnioskodawca będzie mógł ujmować w kosztach uzyskania przychodów wydatki z tytułu czynszu za najem/dzierżawę nieruchomości, płatnego na rzecz Wynajmującej na jego rachunek prywatny, niewidniejący w wykazie o którym mowa w art. 96b ustawy o VAT?

Interpretacja
26.04.2023 Podatki

Dotyczy podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie ustalenia, czy w opisanym zdarzeniu przyszłym Wnioskodawca będzie mógł ujmować w kosztach uzyskania przychodów wydatki z tytułu czynszu za najem/dzierżawę nieruchomości, płatnego na rzecz Wynajmującej na jego rachunek prywatny, niewidniejący w wykazie o którym mowa w art. 96b ustawy o podatku od towarów i usług.

Interpretacja
09.01.2023 Podatki

W zakresie ustalenia, czy w przypadku cyklicznych płatności na rzecz tego samego kontrahenta, którego rachunek nie znajduje się na Białej liście, Spółka nie musi składać ponownie zawiadomień, o których mowa w art. 117ba § 3 Ordynacji podatkowej i czy takie postępowanie pozwoli na zachowanie przez Spółkę prawa do zaliczenia wydatków w zakresie tych cyklicznych płatności do kosztów uzyskania przychodu

Interpretacja
16.12.2022 Podatki

1) Czy w sytuacji gdy, Wnioskodawca dokonuje płatności, dotyczącej transakcji określonej w art. 19 ustawy z dnia 6 marca 2018 r. - Prawo przedsiębiorców („Prawo przedsiębiorców”), z pominięciem MPP określonego w art. 108a ust. 1a Ustawy VAT, pomimo zawarcia na fakturze wyrazów „mechanizm podzielonej płatności” zgodnie z art. 106e ust. 1 pkt 18a ustawy, a następnie finalnie dokonuje ponownego przelewu

Interpretacja
16.12.2022 Podatki

1. Czy w sytuacji gdy, Wnioskodawca dokonuje płatności, dotyczącej transakcji określonej w art. 19 ustawy z dnia 6 marca 2018 r. - Prawo przedsiębiorców („Prawo przedsiębiorców”), z pominięciem MPP określonego w art. 108a ust. 1a Ustawy VAT, pomimo zawarcia na fakturze wyrazów „mechanizm podzielonej płatności” zgodnie z art. 106e ust. 1 pkt 18a ustawy, a następnie finalnie dokonuje ponownego przelewu

Interpretacja
22.11.2022 Podatki

Czy za transakcję jednorazową należy uznać pojedyncze zakupy dokonywane pod konkretne zlecenie klienta, w przypadku zapłaty kartą płatniczą na rachunek spoza Białej listy, Spółka nie będzie zobowiązana do wyłączenia z KUP na podstawie art.15d.

Interpretacja
14.11.2022 Podatki

Czy w przedstawionym stanie faktycznym, w sytuacji dokonania przez Wnioskodawcę Przelewu środków na rachunek bankowy Klienta nieujawniony na Białej Liście podatników VAT, Wnioskodawca nie będzie zobowiązany do rozpoznania przychodu podatkowego lub wyłączenia z kosztów uzyskania przychodów kwoty odpowiadającej wysokości dokonanej płatności zgodnie z art. 3 ustawy z dnia 12 kwietnia 2019 r. o zmianie

Interpretacja
04.11.2022 Podatki

Dotyczy możliwości i momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków wynikających z faktur bez zastosowania ograniczenia, o którym mowa w art. 15d ust. 1 pkt 2.

Interpretacja
23.09.2022 Podatki

W zakresie możliwości oraz momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków bez zastosowania ograniczenia, o którym mowa w art. 15d ust.1 pkt 2.

Interpretacja
19.07.2022 Podatki

Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, że ograniczenie kosztów uzyskania przychodów, o którym mowa w art. 15d ust. 1 pkt 1 i ust. 2 ustawy o CIT w przypadku transakcji realizowanych za pośrednictwem konta (...) nie znajdzie zastosowania?

Interpretacja
12.07.2022 Podatki

Czy w przedstawionym stanie faktycznym do odpisów amortyzacyjnych od inwestycji w obcym środku trwałym znajdzie zastosowanie wyłączenie z kosztów uzyskania przychodów, o którym mowa w art. 15d ust. 1 pkt 3 w związku z art. 15d ust. 3 pkt 1 ustawy o CIT. (zaistniały stan faktyczny/zdarzenie przyszłe)

Interpretacja
22.06.2022 Podatki

Czy w odniesieniu do transakcji, gdy: (i) pierwotna płatność jest dokonywana przez Spółkę na rachunek bankowy Kontrahenta, niezamieszczony w Wykazie podatników VAT oraz (ii) po dokonaniu zwrotu tych środków przez Kontrahenta, Spółka dokonuje ponownej zapłaty, która jest dokonywana na polski rachunek bankowy Kontrahenta, zgłoszony i widniejący w Wykazie podatników VAT lub jest dokonywana na zagraniczny

Interpretacja
03.06.2022 Podatki

w zakresie możliwości i momentu zaliczenia poniesionych wydatków do kosztów uzyskania przychodu, w sytuacji gdy pierwotnie Wnioskodawca dokonał płatności na konto bankowe niewidniejące w wykazie podmiotów, o którym mowa w art. 96b Ustawy VAT i nie złożył przy pierwszej zapłacie należności na te rachunki zawiadomienia, o którym mowa w art. 117ba § 3 pkt 2 Ordynacji podatkowej a następnie dokonał ponownego

Interpretacja
16.05.2022 Podatki

czy do płatności dokonanych przez Spółkę przelewem na rachunek nie ujęty w wykazie podmiotów, o którym mowa w art. 96b ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług, jeżeli dostawcą towarów na rzecz Spółki jest kontrahent (rolnik) zarejestrowany na potrzeby podatku od towarów i usług jako podatnik VAT czynny: - prowadzący działalność gospodarczą w rozumieniu ustawy z 6 marca 2018 r. Prawo przedsiębiorców

Interpretacja
12.05.2022 Podatki

w zakresie ustalenia: • czy w sytuacji opisanej w punkcie 1, tj. gdy kontrahent dokonuje na rzecz Spółki przelewu zwrotnego (ze swojego rachunku rozliczeniowego/bieżącego) w kwocie brutto wykazanej na pierwotnie błędnie opłaconej fakturze i następnie Spółka dokonuje ponownego przelewu na rzecz kontrahenta, przy czym przelew kwoty netto zostanie zrealizowany na rachunek rozliczeniowy/bieżący kontrahenta

Interpretacja
22.02.2022 Podatki

dotyczy ustalenia, czy w świetle przepisu art. 15d ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych od 1 stycznia 2020 r. Spółka jest uprawniona do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków z tytułu czynszów na rzecz Spółki, jeżeli płatności będą dokonywane na prywatny rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, który nie widnieje na „Białej Liście”.

Poprzednia Następna