Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: fotografia
Najnowsze   |   Najstarsze
Interpretacja
06.03.2024 Podatki

Zmiana formy opodatkowania: z ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych na zasady ogólne bądź podatek liniowy spowoduje, że poniesione wydatki będą mogły zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów.

Interpretacja
22.03.2023 Podatki

Stylizacja paznokci u kosmetyczki jako koszt uzyskania przychodów w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą (współpraca reklamowa w internecie).

Interpretacja
31.03.2022 Podatki

Ustalenie, czy Wnioskodawca będzie zobowiązany pobrać oraz wpłacić jako płatnik, zryczałtowany podatek dochodowy od wynagrodzenia należnego kontrahentowi, z tytułu nabytych zdjęć, wykorzystywanych przy wydawaniu publikacji książkowych, a kosztem uzyskania przychodu Wnioskodawcy będzie wartość zapłaconego za podatnika podatku

Interpretacja
23.02.2022 Podatki

Kwalifikacja do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zakup: ‒ telewizora; ‒ konsoli; ‒ tabletu oraz ‒ aparatu fotograficznego.

Interpretacja
20.07.2021 Podatki

Możliwość skorzystania ze zwolnienia podmiotowego w przypadku sprzedaży sprzętu fotograficznego wraz z akcesoriami.

Interpretacja
19.07.2021 Podatki

w zakresie możliwości opodatkowania przychodów w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych i określenia stawki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych

Interpretacja
08.01.2021 Podatki

Możliwość zaliczenia wydatków poniesionych na zakup prezentowanej przez Wnioskodawczynię wyłącznie na blogu odzieży i obuwia do kosztów uzyskania przychodów, w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, przy założeniu, że produkty te są ewidencjonowane w sposób opisany we wniosku nie są wykorzystywane na potrzeby osobiste.

Interpretacja
04.06.2019 Podatki

możliwość zastosowania 50% kosztów uzyskania przychodów w związku ze sprzedażą praw do wykonywanych zdjęć (fotografii)

Interpretacja
21.07.2017 Podatki

Czy musi Pani wykazywać taki dochód w rocznym zeznaniu podatkowym i czy podlega on opodatkowaniu? Czy ma Pani prawo odliczyć potrącony przez zagranicznego kontrahenta podatek za granicą w rozliczeniu podatkowym za rok, w którym nastąpiło potrącenie podatku? Czy w przypadku rozpoczęcia działalności gospodarczej innej niż ukierunkowana na kręcenie materiału stockowego, przychody uzyskane z tytułu udostępniania

Interpretacja
29.06.2016 Podatki

W jaki sposób należy ustalać koszty tak prowadzonej działalności (czy będą to 50% koszty uzyskania przychodu na podstawie art. 22 ust. 9 pkt 1-3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych)?

Interpretacja
03.08.2011 Podatki

Czy przychody uzyskiwane z tytułu zamieszczania filmów i zdjęć na portalu internetowym należy traktować jako przychody z praw majątkowych (art. 18)? Kiedy powstaje przychód w opisanej sytuacji? Czy do przychodów tych można zastosować 50% koszty uzyskania przychodu (art. 22 ust. 9)? Czy od powyższego dochodu nie ma obowiązku płacenia miesięcznych zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych?

Interpretacja
18.06.2010 Podatki

Czy wypłacając wynagrodzenie (regulując należność wynikającą z rachunku) za zakup licencji na zdjęcia z Niemiec Wnioskodawca powinien potrącać zryczałtowany podatek dochodowy (tzw. podatek u źródła)?

Interpretacja
16.02.2009 Podatki

Czy w przedstawionym stanie faktycznym w Polsce Wnioskodawczyni obowiązana jest do opodatkowania powstałego dochodu w świetle ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (wg skali) i połączenia go z innymi dochodami np.: umowa o pracę, emerytura) ustalonego w wysokości różnicy pomiędzy przychodem a kosztami jego uzyskania w wysokości 50% (art. 22 ust. 9) przychodu i wpłacania bez wezwania miesięcznych

Interpretacja
21.08.2007 Podatki

Czy można odliczyć podatek od towarów i usług od zakupywanych przez podatnika wykonującego fotografie produktowe wykorzystywane w celach reklamowych towarów spożywczych poddawanych fotografowaniu?

Interpretacja
21.06.2006 Podatki

Czy spółka powinna traktować zezwolenie na jednorazową publikację amatorskich zdjęć jako przychód w świetle art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowego od osób prawnych.

Interpretacja
15.02.2006 Podatki

Czy prawo do wykorzystania wizerunku na fotografii stanowi wartość niematerialną i prawną podlegającą amortyzacji w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, czy też nie stanowi jej i w związku z tym nabycie tego prawa powinno być odniesione w koszty uzyskania przychodu w momencie poniesienia kosztu?

Interpretacja
01.07.2005 Podatki

Czy sprzedaż praw do wykorzystania fotografii na podstawie zawartych umów licencyjnych lub na podstawie umów o dzieło i sprzedaży praw do ich wykorzystania podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług ?.