Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: obuwie
Najnowsze   |   Najstarsze
Interpretacja
12.12.2023 Podatki

Zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie ustalenia, czy otrzymane należności na pokrycie kosztów wysyłki stanowią przychód podlegający opodatkowaniu.

Interpretacja
20.07.2023 Podatki

Możliwość opodatkowania sprzedaży używanego, ekskluzywnego obuwia sportowego przy zastosowaniu procedury VAT marża.

Interpretacja
01.03.2023 Podatki

Czy w zakresie przekazanego obuwia Podatnikowi przysługuje prawo do zaliczenia w koszty uzyskania przychodu poniesionych wydatków na ich nabycie; - czy przekazanie obuwia będzie dla Podatnika stanowiło przychód.

Interpretacja
21.09.2022 Podatki

Wydatki na zakup dla niepełnosprawnych dzieci butów z obcasami Thomasa oraz opłaty za półkolonie uprawniają do odliczeń w ramach ulgi rehabilitacyjnej, zaś wydatki na zajęcia niepełnosprawnych dzieci dostosowane do ich wieku, które są dostępne także dla zdrowych dzieci nie są wydatkami na cele rehabilitacyjne i nie uprawniają do tej ulgi.

Interpretacja
08.01.2021 Podatki

Możliwość zaliczenia wydatków poniesionych na zakup prezentowanej przez Wnioskodawczynię wyłącznie na blogu odzieży i obuwia do kosztów uzyskania przychodów, w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, przy założeniu, że produkty te są ewidencjonowane w sposób opisany we wniosku nie są wykorzystywane na potrzeby osobiste.

Interpretacja
07.08.2019 Podatki

Czy w związku z przychodem opodatkowanym podatkiem dochodowym od osób fizycznych uzyskiwanym z tytułu przygotowania scenariusza audycji i prowadzenia programu ..., ..., ... na antenie telewizji ... - wydatki poniesione na zakup odpowiednich ubrań, butów, ułożenia fryzury (usługi fryzjerskie), zakup kosmetyków, usług kosmetycznych, Wnioskodawczyni może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów - zgodnie

Interpretacja
07.05.2019 Podatki

Mając na uwadze specyfikę działalności gospodarczej Wnioskodawcy stwierdzić należy, że jeżeli bezpośrednim celem poniesienia wydatków na zakup ubrań, obuwia oraz ręczników jest możliwość właściwego przygotowania do zajęć oraz ochrona ciała Wnioskodawcy, a zakupione stroje, obuwie sportowe i ręczniki są niezbędne do świadczenia usług, to wydatki te mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów

Interpretacja
09.07.2018 Podatki

Czy od wypłacanego ekwiwalentu pieniężnego za używanie własnej odzieży i obuwia oraz ekwiwalentu pieniężnego za pranie tej odzieży należy potrącić zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych?

Interpretacja
22.11.2016 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia, czy przekazywane kontrahentom egzemplarze produkowanego obuwia stanowią próbki oraz wskazania, czy w związku z ich przekazaniem kontrahentom wystąpi obowiązek naliczenia podatku należnego.

Interpretacja
10.02.2016 Podatki

Czy zakup poszczególnych części garderoby; garnitury, w tym smokingi, marynarki, spodnie, koszule, krawaty, buty, dodatki (zegarki, paski, szaliki, czapki), okrycia wierzchnie można zaliczyć jako koszty związane z prowadzoną działalnością gospodarczą w świetle przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

Interpretacja
10.09.2015 Podatki

Czy wydatki na zakup wymienionych strojów sportowych (butów, koszulek, spodni, spodenek, itp.), niezbędnych do wykonywania usług prowadzenia zajęć sportowych mogą stanowić koszty uzyskania przychodów?

Interpretacja
30.12.2013 Podatki

Obowiązki płatnika (ekwiwalent za pranie i konserwację odzieży i obuwia roboczego).

Interpretacja
28.08.2013 Podatki

Skutki podatkowe wypłaty ekwiwalentu za pranie i konserwację odzieży i obuwia roboczego.

Interpretacja
10.07.2013 Podatki

Czy w związku z zaistniałą sytuacją i podpisaną ugodą Spółka V ma prawo do korekty deklaracji VAT-7 za rok 2009 i 2010 w podatku należnym?

Interpretacja
05.04.2013 Podatki

Zwolnienie przedmiotowe z tytułu ekwiwalentu za pranie, konserwację oraz naprawę odzieży roboczej i obuwia roboczego.

Interpretacja
21.03.2013 Podatki

Czy Wnioskodawca ma prawo stosować preferencyjną stawkę 8% VAT do dostaw Obuwia Profilaktycznego na terenie Polski, jako wyrobu medycznego na podstawie art. 41 ust. 2 w związku z art. 146a pkt 2 w odniesieniu do pozycji 105 załącznika nr 3 do ustawy o podatku od towarów i usług?

Interpretacja
31.05.2012 Podatki

Czy Spółka prawidłowo zalicza wydatki na zakup środków ochrony indywidualnej odzieży i obuwia roboczego do kosztów uzyskania przychodów proporcjonalnie do okresu używalności ww. środków?

Porada
05.05.2011 Podatki

Wraz z Mk nr 7/2011 prenumeratorzy otrzymali ujednolicony tekst ustawy o VAT uwzględniający zmiany wprowadzone od 1 kwietnia 2011 r. Kwietniowe zmiany wprowadzone w ustawie oraz rozporządzeniach wykonawczych zostały także skomentowane na łamach Mk nr 8/2011. Poniżej przedstawiamy przygotowane przez MF objaśnienia zmian wprowadzonych od kwietnia w przepisach VAT.

Porada
22.11.2010 Podatki Ubezpieczenia

Niedługo wyślemy delegację pracowniczą do reprezentowania naszej firmy na corocznych targach, które mają dla nas strategiczne znaczenie. W tym celu pracownicy otrzymali od firmy jednorazowo na własność odzież reprezentacyjną (kostiumy i garnitury w kolorze odpowiadającym logo firmy oraz buty) z przypiętym logo naszej firmy, które potem będą mogli usunąć. Koszt odzieży dla każdego z pracowników, zgodnie

Poprzednia Następna