do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
Powrót do menu głównego
 • Czy można podjąć pracę na dodatkowym urlopie macierzyńskim rozpoczętym przed nowelizacją przepisów

  data dodania: 16.02.2016

  W zeszłym roku udzieliliśmy pracownicy jednocześnie, na jej wniosek, urlopu macierzyńskiego, dodatkowego urlopu macierzyńskiego oraz urlopu rodzicielskiego. Obecnie pracownica przebywa na dodatkowym urlopie macierzyńskim. W styczniu 2016 r. wystąpiła o podjęcie pracy na 1/2 etatu w czasie dodatkowego urlopu macierzyńskiego. Czy pracownica może podjąć pracę na dodatkowym urlopie macierzyńskim, jeżeli taka możliwość została zlikwidowana od 2 stycznia 2016 r. w wyniku zmiany przepisów?

 • Jakie zmiany w urlopach związanych z rodzicielstwem weszły w życie 14 sierpnia 2015 r.

  data dodania: 25.08.2015

  Przy okazji nowelizacji przepisów o świadczeniach pieniężnych w razie choroby i macierzyństwa zmieniły się regulacje Kodeksu pracy dotyczące urlopów związanych z rodzicielstwem. Zwiększyły one uprawnienia pracowników - ojców, pragnących wykorzystać urlop macierzyński, dodatkowy urlop macierzyński lub urlop rodzicielski, gdy muszą oni przejąć sprawowanie osobistej opieki nad dzieckiem.

 • Jak pracownik-ojciec dziecka może korzystać z urlopu macierzyńskiego i rodzicielskiego po zmianach przepisów

  data dodania: 24.07.2015

  Nowelizacja Kodeksu pracy przyznaje ojcu dziecka prawo do urlopu macierzyńskiego i rodzicielskiego w przypadku porzucenia dziecka przez matkę lub niemożności sprawowania przez nią osobistej opieki nad dzieckiem z powodu jej niezdolności do samodzielnej egzystencji. Ponadto ojciec dziecka będzie mógł w niektórych sytuacjach skorzystać z tych urlopów, mimo że matka dziecka nie jest pracownikiem.

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK