do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
Powrót do menu głównego
 • Czy pracownikom budowlanym przysługują diety z tytułu podróży służbowej

  data dodania: 19.03.2019

 • Jak wprowadzić zatrudnienie w formie telepracy

  data dodania: 11.09.2018

  Telepraca może zostać wprowadzona przy zawieraniu umowy o pracę albo w trakcie zatrudnienia. Jej uruchomienie jest zasadniczo możliwe w przypadku zawarcia przez pracodawcę z organizacjami związkowymi porozumienia lub wydania regulaminu dotyczącego stosowania warunków telepracy. Wyjątkowo podstawą świadczenia telepracy może być również wniosek pracownika, który może być skutecznie złożony niezależnie od formalnego wprowadzenia telepracy w przepisach zakładowych.

 • Jak ustalić miejsce pracy handlowca

  data dodania: 21.09.2017

 • Kiedy występuje podróż służbowa w przypadku pracowników pracujących zarówno w siedzibie firmy, jak i poza nią

  data dodania: 24.03.2017

  Nasze stowarzyszenie prowadzi placówkę oświatową dla niepełnosprawnych dzieci. Kilkoro dzieci jest objętych indywidualnymi zajęciami w domu. Miejsce zamieszkania dziecka znajduje się poza miejscowością, w której znajduje się placówka i miejsce zamieszkania pracownika. Nasi pracownicy, realizujący dodatkowo zajęcia indywidualne, wykonują również swoją pracę na terenie placówki z innymi dziećmi. Pracownicy ci mają wskazane w umowie miejsce wykonywania pracy - placówka oświatowa i miejsce zamieszkania wychowanka objętego terapią indywidualną. Podróż na zajęcia indywidualne, które są realizowane według zatwierdzonego przez pracodawcę harmonogramu, jest traktowana jak podróż służbowa pod względem zarówno wydawanych poleceń wyjazdu służbowego, jak i rozliczania kosztów podróży. Czy nasze

 • Czy za czas wykonywania pracy w innej miejscowości za zgodą pracownika przysługują mu świadczenia z tytułu delegacji

  data dodania: 22.04.2016

  Zaproponowaliśmy pracownikowi, który stale pracuje w Warszawie, półroczne zastępstwo za nieobecnego kierownika naszego oddziału w Poznaniu. Pracownik zgodził się, więc w porozumieniu z nim ustaliliśmy m.in. dodatkowe świadczenia w związku z jego wyjazdem. Czy za ten okres możemy wypłacić zastępcy kierownika należności delegacyjne na zasadach wskazanych w rozporządzeniu o podróżach służbowych i czy będą one zwolnione ze składek ZUS i podatku?

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK