do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
Powrót do menu głównego
 • Czy można umownie zastrzec zwrot towaru tylko w stanie nienaruszonym

  data dodania: 26.09.2017

 • Czy niezapłacone przez konsumenta faktury dają prawo do ulgi na złe długi?

  data dodania: 21.08.2017

 • Kto zapłaci podatek od sprzedaży detalicznej

  data dodania: 23.08.2016

  Od 1 września 2016 r. obowiązuje nowy podatek od sprzedaży detalicznej. Przypominamy, kto będzie zobowiązany do płacenia tego podatku, obciążającego bezpośrednio przychody z tytułu odpłatnego zbycia towarów.

 • Jak rozliczyć akcyzę od papierosów wytwarzanych przez konsumentów w sklepie

  data dodania: 26.08.2015

  Dokonana z dniem 1 stycznia 2015 r. nowelizacja ustawy o podatku akcyzowym uporządkowała sferę produkcji papierosów i ukróciła "optymalizację podatkową" w tym zakresie. Wprowadziła specyficzne regulacje odnoszące się do produkcji bardzo popularnych "tanich" papierosów, tj. papierosów skręcanych maszynowo w punktach sprzedaży "mokrego" tytoniu lub cygar "imprezowych". Produkcja ta również została opodatkowana akcyzą. Pojawia się pytanie, kto i w jakim zakresie powinien płacić akcyzę z tego tytułu? Czy podatnikiem akcyzy będzie każdy konsument, który spróbuje wytworzyć paczkę papierosów w sklepie? Czy też podatek zapłaci za niego właściciel sklepu lub maszyny do wyrobu papierosów? I najważniejsze pytanie, czy po zmianie przepisów taka działalność może być jeszcze opłacalna?

 • Kiedy były przedsiębiorca może skorzystać z upadłości konsumenckiej

  data dodania: 14.04.2015

  Ustawa - Prawo upadłościowe i naprawcze (dalej: ustawa) określa dwa tryby postępowania upadłościowego. Jeden z nich przewidziany jest wyłącznie dla przedsiębiorców (tzw. upadłość komercyjna), drugi dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej (upadłość konsumencka). Upadłość konsumencka może być także dostępna dla byłych przedsiębiorców i dotyczyć zobowiązań powstałych w okresie prowadzenia działalności gospodarczej. W opracowaniu przedstawiamy, w jakich przypadkach byli przedsiębiorcy, członkowie zarządów spółek i ich małżonkowie mogą skorzystać z możliwości oddłużenia się oferowanej przez te przepisy.

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK