do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
Powrót do menu głównego
 • Jak stosować nowe, elastyczne formy świadczenia pracy do rodziców niepełnosprawnych dzieci

  data dodania: 06.07.2018

  Od 6 czerwca 2018 r. obowiązują nowe rozwiązania mające na celu ułatwienie rodzicom łączenia pracy z opieką nad dziećmi niepełnosprawnymi. Pracownicy będący rodzicami dzieci niepełnosprawnych mogą wykonywać pracę w formie telepracy oraz stosować elastyczną organizację czasu pracy. Mogą bowiem podjąć pracę w przerywanym systemie czasu pracy, ruchomym rozkładzie czasu pracy albo złożyć wniosek o zastosowanie indywidualnego rozkładu czasu pracy.

 • Na jakich warunkach od 25 września 2016 r. pracodawca może zwrócić nienależnie pobrane dofinansowanie z PFRON

  data dodania: 04.10.2016

  Pracodawca zobowiązany do zwrotu dofinansowania do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych, od 25 września 2016 r. ma możliwość złożenia do PFRON wniosku o rozłożenie na raty lub odroczenie terminu spłaty tych należności. Umowa zawarta w tym celu z PFRON może przewidywać wyłącznie jednokrotne rozłożenie na raty lub odroczenie terminu płatności. Natomiast całkowity okres spłaty należności nie może być dłuższy niż 10 lat od dnia zawarcia umowy z PFRON.

 • Jak ustalać i rozliczać czas pracy pracownika niepełnosprawnego

  data dodania: 13.05.2015

  Pracownicy niepełnosprawni w stopniu umiarkowanym i znacznym powinni pracować maksymalnie po 7 godzin na dobę i 35 godzin na tydzień. Jedynie pracownicy niepełnosprawni w stopniu lekkim mogą pracować po 8 godzin dziennie i 40 godzin na tydzień.

 • Jak zmieniły się zasady wspierania pracodawców zatrudniających pracowników niepełnosprawnych

  data dodania: 19.01.2015

  Od 1 stycznia 2015 r. obowiązują znowelizowane przepisy ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Zwiększył się krąg osób niepełnosprawnych, za które pracodawca może otrzymać zwrot kosztów poniesionych w związku z ich zatrudnieniem, łatwiej jest też uzyskać dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych. Zmniejszyła się jednak wysokość refundacji z PFRON kosztów szkoleń zatrudnionych osób niepełnosprawnych.

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK