do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
Powrót do menu głównego
 • Kiedy należy złożyć deklarację VAT-7 do nowego urzędu skarbowego

  data dodania: 30.05.2017

 • Jak zmienią się zasady ustalania właściwości urzędu dla rozliczeń VAT

  data dodania: 03.12.2015

  Od 1 stycznia 2016 r. miejsce prowadzenia działalności nie będzie decydować o ustaleniu właściwości urzędu do rozliczeń VAT. Podatnicy będą rozliczać VAT w urzędzie właściwym według miejsca zamieszkania lub siedziby. Oznacza to, że dla rozliczeń VAT i podatku dochodowego będzie to ten sam urząd. Natomiast Krajowy Wyspecjalizowany Urząd Skarbowy (KWUS), którym będzie Pierwszy Mazowiecki Urząd Skarbowy, przejmie największych podatników. Będzie działało dodatkowo 19 wyspecjalizowanych urzędów skarbowych.

 • Gdzie trzeba rozliczać VAT od 1 stycznia 2016 r.

  data dodania: 25.11.2015

  Od 1 stycznia 2016 r. urzędem skarbowym właściwym w sprawach VAT będzie ten sam urząd, który jest właściwy dla podatnika w sprawie podatku dochodowego. Jest to urząd skarbowy ustalony według miejsca zamieszkania lub siedziby podatnika. Oznacza to, że od 1 stycznia 2016 r. podatnicy VAT obsługiwani dotychczas przez różne urzędy skarbowe "przechodzą" pod właściwość urzędów skarbowych właściwych dla nich dotychczas w sprawie podatku dochodowego. Od tego momentu w tym nowym urzędzie powinni składać deklaracje VAT i ich korekty (nawet gdy będą one dotyczyły okresu sprzed 1 stycznia 2016 r.). Tylko w sprawach podatkowych (postępowaniach, kontrolach i czynnościach sprawdzających) wszczętych przed 1 stycznia 2016 r. właściwy pozostanie nadal dotychczasowy urząd skarbowy.

 • Gdzie składać wnioski o interpretację podatkową od 1 lipca 2015 r.

  data dodania: 18.06.2015

  Od 1 lipca 2015 r. zmieniają się zasady składania wniosków o interpretację podatkową. Zmienia się również wzór wniosku o wydanie interpretacji (ORD-IN z załącznikiem ORD-IN/A) oraz sposób uiszczania opłat.

 • Jakie dokumenty sprawozdania finansowego należy złożyć w urzędzie skarbowym do końca kwietnia 2015 r.

  data dodania: 14.04.2015

  Osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą lub wspólnicy spółek cywilnych sporządzający sprawozdanie finansowe zgodnie z ustawą o rachunkowości (obowiązkowo lub dobrowolnie) powinni je złożyć w urzędzie skarbowym. Obowiązek ten należy wypełnić najpóźniej w terminie złożenia zeznania za rok ubiegły, czyli do 30 kwietnia (por. art. 45 ust. 5 updof). Roczne sprawozdanie finansowe stanowi bowiem załącznik do zeznania o wysokości dochodu składanego przez te osoby we właściwym urzędzie skarbowym.

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK