05.03.2021 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 5 marca 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-2.4011.1047.2020.1.SR

opodatkowanie otrzymanego na podstawie ugody sądowej odszkodowania

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawczyni przedstawione we wniosku z dnia 15 grudnia 2020 r. (data wpływu 17 grudnia 2020 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego – jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 17 grudnia 2020 r. wpłynął do Organu podatkowego ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Z dniem 1 stycznia 2015 r. Wnioskodawczyni zatrudniona została w … Sp. z o.o. w oparciu o umowę o pracę na czas nieokreślony w wymiarze pełnego etatu na stanowisku radca prawny. Pismem z dnia 18 stycznia 2019 r. pracodawca wypowiedział Wnioskodawczyni warunki umowy o pracę w części dotyczącej stanowiska pracy (z 3-miesięcznym okresem wypowiedzenia – w miejsce dotychczasowych warunków umowy o pracę w postaci stanowiska radca prawny zaproponowano stanowisko inspektora ochrony danych (wynagrodzenie bez zmian). Jako uzasadnienie zmiany warunków pracy pracodawca wskazał jego obowiązek utworzenia nowego stanowiska inspektora ochrony danych. Z dniem 1 maja 2019 r. zaczęły obowiązywać nowe warunki pracy. W związku z tym, że zdaniem Wnioskodawczyni przyczyna (w postaci obowiązku utworzenia nowego stanowiska) nie jest uzasadnieniem zmiany warunków pracy radcy prawnego pozbawiając go tego stanowiska, Wnioskodawczyni w dniu 7 lutego 2019 r. wniosła pozew do Sądu Rejonowego dla … w … IV Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, w którym wniosła o ustalenie, że wypowiedzenie warunków umowy o pracę jest nieuzasadnione, narusza przepisy prawa pracy o wypowiadaniu umów o pracę i w związku z tym wniosła o uznanie dokonanego wypowiedzenia warunków umowy o pracę za bezskuteczne, przywrócenie do pracy na poprzednich warunkach (sygn. akt …). Pozew wniesiony na podstawie art. 45 § 1 w zw. z art. 42 § 1 Kodeksu pracy.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne