14.02.2019 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 14.02.2019, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.29.2019.1.RR, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.29.2019.1.RR

Opodatkowanie świadczenia rodzinnego otrzymywanego z USA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawczyni przedstawione we wniosku z dnia 14 stycznia 2019 r. (data wpływu 15 stycznia 2019 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania świadczenia rodzinnego otrzymywanego z USA jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 15 stycznia 2019 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania świadczenia rodzinnego otrzymywanego z USA.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Wnioskodawczyni wnosi o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania świadczenia rodzinnego dla osób rozwiedzionych otrzymywanego z USA.

Od 1 stycznia 2018 r. otrzymuje Ona z . Administration USA świadczenie dla byłego małżonka, które jest świadczeniem rodzinnym, przyznawanym w USA na podstawie przepisów o świadczeniach rodzinnych tam obowiązujących. Na oficjalnej stronie internetowej Ambasady USA . i Konsulatu Generalnego . znajduje się ono w zakładce świadczenia rodzinne-świadczenia małżeńskie. Prawo do tego świadczenia Wnioskodawczyni nabyła, ponieważ Jej były małżonek mieszkał i pracował w USA, gdzie wypracował sobie emeryturę oraz przez spełnienie wymogów amerykańskiego prawa. Świadczenia wypłacane przez . USA obejmują: świadczenia emerytalne, renty inwalidzkie oraz świadczenia rodzinne dla członków rodziny osoby ubezpieczonej w tym byłego współmałżonka w wieku minimum 62 lata, pozostającym w stanie wolnym, przy czym wymagana długość małżeństwa wynosi 10 lat. Świadczenie to Wnioskodawczyni otrzymała, ponieważ wszystkie te wymogi spełniła: trwanie w związku małżeńskim ponad 25 lat, pozostaje w stanie wolnym oraz warunek wiekowy 65 lat.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne