Interpretacja indywidualna z dnia 10.04.2017, sygn. 0115-KDIT3.4011.2.2017.1.DR, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.2.2017.1.DR
Czy przychody z tytułu najmu przyczep kampingowych mogą być kwalifikowane jako przychody z innych źródeł, o których mowa w art. 10 ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i opodatkowane na zasadach ogólnych, bez konieczności zakładania działalności gospodarczej?
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 1 marca 2017 r. (data wpływu 3 marca 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodów z najmu jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 3 marca 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodów z najmu.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca jest właścicielem 2 działek rekreacyjnych, graniczących ze sobą. W niedługim czasie zamierza zakupić przyczepy kampingowe typu holenderskiego w ilości od 4 do 10 sztuk. Przyczepy te nie są związane na stałe z podłożem. W okresie letnim z tych przyczep będą korzystać nieodpłatnie rodzina i znajomi Wnioskodawcy. Chciałby on wynajmować je krótkoterminowo również osobom trzecim. Wynajem przyczep nie będzie prowadzony w sposób ciągły, jedynie sezonowy, podczas sprzyjającej aury, w okresie od maja do sierpnia. Wnioskodawca nie prowadzi żadnej działalności gospodarczej, a przedmiot najmu, czyli przyczepy kampingowe nie są składnikami majątku związanymi z działalnością gospodarczą. W ramach najmu prywatnego Wnioskodawca nie będzie zatrudniał innych osób, nie zamierza korzystać z obsługi księgowej ani zarządczej. Nie będzie prowadził usług gastronomicznych. Wszystkie czynności wykonywać będzie samodzielnie. Czynności związane z wynajmem przyczep nie będą podejmowane w sposób stały (ciągły), lecz jedynie okazjonalny. Wnioskodawca nie zamierza prowadzić zorganizowanej działalności marketingowej, nie posiada i nie zamierza otwierać biura i nie będzie świadczyć żadnych dodatkowych usług dla najemców.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty