Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 29.04.2005, sygn. 1426/PD/415/13B/05, Urząd Skarbowy w Siedlcach, sygn. 1426/PD/415/13B/05
Jestem posiadaczem wraz z żoną rachunku oszczędnościowego w kasie mieszkaniowej na podstawie umowy zawartej z Bankiem przed 01.01.2002r. Umowa została zawarta na 50 miesięcy i kończy się w lutym 2006r. Czy mogę scedować rachunek w kasie mieszkaniowej na swoją nieletnią córkę bez utraty prawa do ulgi, jeśli dziecko po wycofaniu pieniędzy z kasy nie wyda ich na cele mieszkaniowe. Czy w latach kolejnych przysługuje mi prawo odliczania dalszych wpłaconych oszczędności w kasie mieszkaniowej po dokonaniu przeniesienia uprawnień do rachunku na rzecz córki i braku obowiązku wydatkowania na cele systematycznego oszczędzania przez dziecko wycofanych oszczędności.
P O S T A N O W I E N I E
Na podstawie art. 14 a § 3 i § 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. - Ordynacja podatkowa ( tekst jednolity Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ) Naczelnik Urzędu Skarbowego w Siedlcach, po zapoznaniu się z treścią wniosku Pana z dnia 12.02.2005r. ( data wpływu 28.02.2005r. ) w sprawie udzielenia interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego, uznaje stanowisko wnioskodawcy, iż przysługuje podatnikowi w latach kolejnych prawo odliczania dalszych wpłaconych oszczędności w kasie mieszkaniowej po dokonaniu przeniesienia uprawnień do rachunku oszczędnościowo-kredytowego na rzecz córki i braku obowiązku wydatkowania na cele systematycznego oszczędzania przez dziecko ( po dokonaniu scedowania praw i obowiązków wynikających z umowy o kredyt kontraktowy ) wycofanych oszczędności z kasy mieszkaniowej za nieprawidłowe.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty