Interpretacja indywidualna z dnia 11 marca 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT2.4011.10.2021.2.ENB
Obowiązki płatnika.
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 5 stycznia 2021 r. (data wpływu), uzupełnionym w dniu 25 lutego 2021 r., o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika – jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 5 stycznia 2021 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek, uzupełniony w dniu 25 lutego 2021 r., o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.
We wniosku oraz jego uzupełnieniu przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą m.in. jako agencja pracy tymczasowej. W tym charakterze użycza pracowników tymczasowych na rzecz użytkowników, zarówno w Polsce, jak i w Belgii. Wnioskodawca posiada wszystkie niezbędne zezwolenia, także w Belgii, na prowadzenie takiej działalności.
Wnioskodawca użycza tymczasowo pracowników, by świadczyli oni pracę u użytkowników belgijskich, korzystając z unijnej swobody przepływu pracowników i usług i w ramach tego systemu oddelegowuje ich do Belgii.
Wnioskodawca jest związana następującymi typami umów:
1) z belgijskim użytkownikiem: umową o świadczenie usług dostarczania pracowników tymczasowych jako agencja pracy tymczasowej.
Umowa ta jest zawierana w formie umowy ramowej, określającej zasady współpracy między dwoma spółkami. Ponadto, Wnioskodawca zawiera z belgijskimi użytkownikami konkretne umowy szczegółowe w odniesieniu do konkretnych zleceń użyczenia konkretnych pracowników.
W zamian za świadczenie usług Wnioskodawca otrzymuje od belgijskich pracowników wynagrodzenie, które obliczane jest, zgodnie ze standardami rynkowymi, w oparciu o określony wskaźnik procentowy przemnożony przez sumę wynagrodzenia płaconą pracownikowi tymczasowemu. Wysokość wynagrodzenia pracownika tymczasowego określana jest na podstawie wymogów minimalnych obowiązujących w prawie belgijskim.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty