26.05.2015 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 26.05.2015, sygn. IPPP3/4512-168/15-2/JŻ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/4512-168/15-2/JŻ

Określenie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa Dz. U. z 2012 r. poz. 749 z późn. zm.) oraz § 8 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 0 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Strony, przedstawione we wniosku z dnia 26 lutego 2015 r. (data wpływu 27 lutego 2015 r.), wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 27 lutego 2015 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe:

Spółka osobowa prawa niemieckiego E. (dalej Spółka lub Wnioskodawca) z siedzibą w R. ( Niemcy, niebędąca czynnym podatnikiem polskiego podatku od towarów i usług (dalej VAT) zawarła w Polsce pierwsze zlecenie i zamierza zawrzeć kolejne.

Spółka jest przedsiębiorstwem z branży usług inżynieryjnych. Wspomniane zlecenia na terytorium Polski mają dotyczyć:

  • świadczenia usług wsparcia w oddaniu do eksploatacji urządzenia oczyszczającego spaliny w elektrociepłowni blokowej na terenie rafinerii w P.; termin rozpoczęcia prac nie jest jeszcze ostatecznie ustalony, przewidywany okres wykonywania prac wynosi pięć-sześć miesięcy;
  • od 1 marca 2015 r. przez okres do dwóch lat świadczenia usług wsparcia w oddaniu do eksploatacji elektrociepłowni w Ł.

Projekt w P. dotyczy oddania do eksploatacji dwóch linii urządzenia oczyszczającego spaliny, które składają się przede wszystkim z adsorbera, dmuchawy utleniającej, preparatora mleka wapiennego, silosu kredowego, preparatora gipsowego, oczyszczalni ścieków, komina, opcjonalnie: regeneratora dla spalin.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne