19.10.2015 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 19.10.2015, sygn. ILPB1/4511-1-1068/15-2/IM, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB1/4511-1-1068/15-2/IM

Koszty uzyskania przychodów.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 5 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana przedstawione we wniosku z dnia 23 lipca 2015 r. (data wpływu 27 lipca 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 27 lipca 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest wspólnikiem Spółki Cywilnej, która prowadzi działalność gospodarczą między innymi w zakresie realizacji projektów budowlanych związanych z wnoszeniem budynków mieszkalnych na będących własnością spółki, gruntach oraz sprzedażą wybudowanych mieszkań. Spółka dla celów podatkowych prowadzi podatkową księgę przychodów i rozchodów i stosuje metodę kasową ewidencjonowania kosztów.

W najbliższym czasie Spółka zamierza rozpocząć inwestycję polegającą na budowie wielorodzinnego budynku mieszkalnego, na działce budowlanej będącej własnością spółki, z lokalami przeznaczonymi do sprzedaży. Projekt tego budynku przewiduje dobudowę do istniejącej ściany bocznej budynku mieszkalnego, bezpośrednio sąsiadującego z działką budowlaną, na której Spółka zamierza prowadzić inwestycję. Możliwość takiej zabudowy przewidują warunki zabudowy oraz wykonana analiza urbanistyczna otoczenia, która przewiduje dla tego miejsca (centrum miasta) zabudowę pierzejową. Aby inwestycja mogła być realizowana wg projektu zaproponowanego przez Spółkę niezbędna jest zgoda polegająca na brak sprzeciwu właściciela sąsiedniej nieruchomości, do której ściany przylegać ma budynek wybudowany przez Spółkę. W ścianie tej znajdują się okna pomieszczeń sanitarnych, które podlegać będą zamurowaniu. Wobec powyższego aby zachować dotychczasowe walory użytkowe lokali znajdujących się w tym budynku istnieje konieczność adaptacji 5 innych pomieszczeń mieszkalnych na sanitariaty z bezpośrednim oświetleniem dziennym. W tym celu niezbędne będzie przeprowadzenie szeregu robót budowlanych takich jak:

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne