Logo Platforma Księgowych i Kadrowych
    Pokaż wyniki dla:
    Pokaż wyniki dla:
    uźytkownik Zaloguj się koszyk Kup dostęp
    • Twój panel
    • Tematyka
      • Podatki (624985)
      • Kadry i płace (26913)
      • Obrót gospodarczy (91287)
      • Rachunkowość firm (3987)
      • Ubezpieczenia (37279)
    • Aktualności
    • Kalkulatory
    • Porady i artykuły
    • Tematy na czasie
      • REFORMA PIP 2026
      • NOWY STAŻ PRACY
      • JAWNOŚĆ WYNAGRODZEŃ
      • ZMIANY 2026
      • KSeF 2026
    • Czasopisma
    • Akty prawne
    • Interpretacje
    • Orzeczenia
    • Formularze
    • Wskaźniki i stawki
    • Narzędzia i programy
      • Kursy walut
      • PKD
      • PKWiU 2015
      • KŚT ze stawkami amortyzacji
    • Terminarz
    • Wideoporady
    Porada aktualna na dzień 05-09-2026
    08.01.2025 Podatki

    Czy można zaliczyć do kosztów zakup towaru na licytacji komorniczej opłacony częściowo gotówką

    Przedsiębiorca na licytacji komorniczej kupił samochód ciężarowy. Zakup został udokumentowany fakturą wystawioną przez komornika sądowego w imieniu właściciela na kwotę 70 000 zł brutto. Faktura została opłacona na rzecz komornika częściowo przelewem w kwocie 40 000 zł, a częściowo gotówką w kwocie 30 000 zł. Nabyty samochód stanowi dla przedsiębiorcy towar handlowy. Czy zapłacona gotówką kwota może być kosztem uzyskania przychodów dla przedsiębiorcy?

    ikona kłódki
    Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

    Już dziś zamów dostęp
    do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

    • Codzienne aktualności prawne
    • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
    • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
    • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
    Masz już konto? Zaloguj się
    Kup dostęp
    Powiązane dokumenty
    • Czy zmiana sposobu zapłaty z gotówki na przelew uprawnia do rozliczenia wydatku w kosztach podatkowych
    • Wskaźnik: Limity rozliczeń gotówkowych między przedsiębiorcami w 2026 r.
    • Czy ograniczenia w zaliczaniu do kosztów płatności gotówkowych obejmują transakcje z kontrahentami z zagranicy
    • Wskaźnik: Limity rozliczeń gotówkowych między przedsiębiorcami w 2025 r.
    • Czy spółka na estońskim CIT może regulować gotówką transakcje powyżej 15 000 zł
    • USTAWA z dnia 6 marca 2018 r. Prawo przedsiębiorców Art./§ 19
    • USTAWA z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych Art./§ 22p
    ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne
    31.08.2026 Podatki
    Interpretacja indywidualna z dnia 31 sierpnia 2026 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.585.2026.1.DJD
    Czytaj więcej
    28.08.2026 Podatki
    Interpretacja indywidualna z dnia 28 sierpnia 2026 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.501.2026.4.ISL
    Czytaj więcej
    27.08.2026 Podatki
    Interpretacja indywidualna z dnia 27 sierpnia 2026 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDSL1-1.4011.528.2026.3.DT
    Czytaj więcej
    27.08.2026 Podatki
    Interpretacja indywidualna z dnia 27 sierpnia 2026 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.482.2026.1.ASZ
    Czytaj więcej
    26.08.2026 Podatki
    Interpretacja indywidualna z dnia 26 sierpnia 2026 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.613.2026.1.AK
    Czytaj więcej
    26.08.2026 Podatki
    Interpretacja indywidualna z dnia 26 sierpnia 2026 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.553.2026.1.MK
    Czytaj więcej
    25.08.2026 Podatki
    Interpretacja indywidualna z dnia 25 sierpnia 2026 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.411.2026.3.DJD
    Czytaj więcej
    25.08.2026 Podatki
    Interpretacja indywidualna z dnia 25 sierpnia 2026 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.634.2026.2.AG
    Czytaj więcej
    25.08.2026 Podatki
    Interpretacja indywidualna z dnia 25 sierpnia 2026 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.645.2026.2.KP
    Czytaj więcej
    24.08.2026 Podatki
    Interpretacja indywidualna z dnia 24 sierpnia 2026 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.563.2026.2.MG
    Czytaj więcej
    24.08.2026 Podatki
    Interpretacja indywidualna z dnia 24 sierpnia 2026 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.558.2026.2.AK
    Czytaj więcej
    24.08.2026 Podatki
    Interpretacja indywidualna z dnia 24 sierpnia 2026 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4011.628.2026.3.KF
    Czytaj więcej
    21.08.2026 Podatki
    Interpretacja indywidualna z dnia 21 sierpnia 2026 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.572.2026.2.KP
    Czytaj więcej
    21.08.2026 Podatki
    Interpretacja indywidualna z dnia 21 sierpnia 2026 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDWPT.4011.347.2026.2.KSM
    Czytaj więcej
    20.08.2026 Podatki
    Odpisy aktualizujące w księgach rachunkowych
    Czytaj więcej
    20.08.2026 Podatki
    Interpretacja indywidualna z dnia 20 sierpnia 2026 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.709.2026.1.AG
    Czytaj więcej
    20.08.2026 Podatki
    Interpretacja indywidualna z dnia 20 sierpnia 2026 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.454.2026.2.SJ
    Czytaj więcej
    20.08.2026 Podatki
    Interpretacja indywidualna z dnia 20 sierpnia 2026 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDWT.4011.216.2026.3.AK
    Czytaj więcej
    20.08.2026 Podatki
    Interpretacja indywidualna z dnia 20 sierpnia 2026 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDWT.4011.264.2026.2.JŁ
    Czytaj więcej
    20.08.2026 Podatki
    Interpretacja indywidualna z dnia 20 sierpnia 2026 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.473.2026.2.HJ
    Czytaj więcej
    19.08.2026 Podatki
    Interpretacja indywidualna z dnia 19 sierpnia 2026 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.628.2026.3.KP
    Czytaj więcej
    19.08.2026 Podatki
    Interpretacja indywidualna z dnia 19 sierpnia 2026 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-2.4011.571.2026.1.KR
    Czytaj więcej
    19.08.2026 Podatki
    Interpretacja indywidualna z dnia 19 sierpnia 2026 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDWP.4011.317.2026.4.IG
    Czytaj więcej
    19.08.2026 Podatki
    Interpretacja indywidualna z dnia 19 sierpnia 2026 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-1.4011.641.2026.4.AC
    Czytaj więcej
    ikona kłódki
    Funkcjonalności dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

    Już dziś zamów dostęp
    do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

    • Codzienne aktualności prawne
    • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
    • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
    • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
    Masz już konto? Zaloguj się
    Kup dostęp
    • INFOR.PL
    • INFORLEX
    • GAZETA PRAWNA
    • INFORORGANIZER
    • SKLEP
    Copyright © 2026 INFOR PL S.A.