18.11.2015 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 18.11.2015, sygn. ITPP3/4512-436/15/AP, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP3/4512-436/15/AP

W związku z tym, że przedmiotowa sprzedaż nieruchomości nie była dostawą dokonywaną w ramach pierwszego zasiedlenia oraz nie dokonywano jej przed zasiedleniem, oraz pomiędzy pierwszym zasiedleniem a dostawą budynku, budowli lub ich części upłynął okres dłuższy niż dwa lata, to czy przedmiotowa sprzedaż może korzystać ze zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 21 sierpnia 2015 r. (data wpływu 26 sierpnia 2015 r.), uzupełnionym w dniu 5 listopada 2015 r., o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku sprzedaży nieruchomości zabudowanej - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 26 sierpnia 2015 r. został złożony wniosek, uzupełniony w dniu 5 listopada 2015 r., o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku sprzedaży nieruchomości zabudowanej.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

W dniu 20 kwietnia 2015 r. Wnioskodawca, wpisany do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS , dokonał sprzedaży nieruchomości oznaczonej ewidencyjnie jako działka 55/4 (BI - inne tereny zabudowane), obszaru 0,9318 ha, położonej w miejscowości B., gmina K., dla której Sąd Rejonowy w K. prowadzi księgę wieczystą o nr KW .

Wyżej wskazana sprzedaż została dokonana jako zwolniona od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o podatku od towarów i usług. Prawo własności opisanej wyżej nieruchomości Wnioskodawca nabył od Skarbu Państwa na podstawie ostatecznej decyzji wydanej przez Starostę K. w dniu roku nr o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości. Uprzednio Wnioskodawcy przysługiwało odnośnie opisanej wyżej działki 55/4 prawo użytkowania wieczystego, a które to prawo Wnioskodawca nabył na podstawie umowy przeniesienia nieruchomości Rep. z dnia oraz na podstawie umowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością Rep. A z . Na sprzedanej działce znajdują się 22 domki letniskowe w zabudowie wolnostojącej, jednokondygnacyjne, niepodpiwniczone o konstrukcji drewnianej, posadowione na bloczkach z pustaków betonowych, które w akcie notarialnym z dnia 1 października 2003 roku określone zostały jako niezwiązane trwale z gruntem.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne