Interpretacja indywidualna z dnia 13 stycznia 2025 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.657.2024.1.RM
Uznanie transakcji polegających na wykonaniu nadbudów na podwoziach powierzonych przez Spółkę za import usług.
Interpretacja indywidualna
– stanowisko nieprawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług jest nieprawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
9 grudnia 2024 r. wpłynął Państwa wniosek z 5 grudnia 2024 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy uznania transakcji polegających na wykonaniu nadbudów na podwoziach powierzonych przez Spółkę za import usług. Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
A. spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w (…) [dalej: Spółka, Wnioskodawca] jest osobą prawną, polskim rezydentem podatkowym dla celów podatku dochodowego od osób prawnych i czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług [VAT]. Działalność gospodarcza Spółki obejmuje przede wszystkim (…).
W toku prowadzonej działalności Wnioskodawca podejmuje współpracę na podstawie umów leasingu z podmiotami trzecimi [dalej: Klienci lub Kontrahenci]. Spółka pełni w ramach zawieranych umów rolę finansującego. Jako finansujący Spółka zobowiązuje się, w zakresie działalności swojego przedsiębiorstwa, nabyć rzecz od oznaczonego zbywcy na warunkach określonych w tej umowie i oddać nabytą rzecz korzystającemu - Klientowi - do używania albo używania i pobierania pożytków przez czas oznaczony, a korzystający zobowiązuje się zapłacić Spółce w uzgodnionych ratach wynagrodzenie pieniężne, równe co najmniej cenie lub wynagrodzeniu z tytułu nabycia rzeczy przez finansującego.
W związku z prowadzoną działalnością, Spółka zawiera umowy zobowiązujące ją do nabycia na rzecz swoich Kontrahentów ciągników siodłowych, stanowiących pojazdy samochodowe silnikowe z podwoziem, przeznaczone wyłącznie lub głównie do ciągnięcia innych pojazdów drogowych (naczep, nieposiadających własnego napędu). Ciągnik siodłowy posiada tzw. siodło wraz z podwoziem, do którego możliwe jest zamontowanie specjalistycznej naczepy.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty