24.09.2013 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 24.09.2013, sygn. ITPP1/443-593/13/AP, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-593/13/AP

Określenie stawki podatku dla dostawy lokali mieszkalnych wraz z miejscami postojowymi.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112 poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko, przedstawione we wniosku z dnia 15 czerwca 2013 r. (data wpływu 28 czerwca 2013 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia stawki podatku dla dostawy lokali mieszkalnych wraz z miejscami postojowymi jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 28 czerwca 2013 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług, w zakresie określenia stawki podatku dla dostawy lokali mieszkalnych wraz z miejscami postojowymi.

W złożonym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka jest firmą deweloperską, której podstawowym przedmiotem działalności jest budowa i sprzedaż lokali mieszkalnych. Sprzedawane lokale wchodzą w skład budynku wielorodzinnego wznoszonego na konkretnym gruncie z przypisaną i wyodrębnioną geodezyjnie działką. Wraz z nabyciem własności lokalu kupujący nabywa również wyliczony udział we współwłasności gruntu w odniesieniu do ww. działki wraz z prawem do wyłącznego korzystania z miejsca postojowego w podziemnej wielostanowiskowej hali garażowej, za wskazaną w umowie cenę lokalu. Przedmiotowa hala garażowa wraz z lokalami mieszkalnymi, przeznaczonymi do sprzedaży znajdują się w jednym budynku, tworząc jedną bryłę. Kupujący lokal mieszkalny łącznie z prawem do miejsca w ww. hali garażowej nabywa powyższą nieruchomość w ramach jednej księgi wieczystej. Dla wymienionej hali garażowej nie będzie zakładana osobna księga wieczysta. Umowa deweloperska oraz umowa przenosząca własność lokalu, sporządzone będą w formie aktu notarialnego z przywołaniem nabycia ww. praw z uwzględnieniem podziału nieruchomości w oparciu o zasadę quo ad usum.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne