Interpretacja indywidualna z dnia 1 lipca 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.304.2021.2.JSZ
wliczanie do wartości sprzedaży, o której mowa w art. 113 ust. 1 ustawy o VAT wartości sprzedaży wysyłkowej
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 29 kwietnia 2021 r. (data wpływu 29 kwietnia 2021 r.) uzupełnionym pismem z 19 czerwca 2021 r. (data wpływu 19 czerwca 2021 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wliczania do wartości sprzedaży, o której mowa w art. 113 ust. 1 ustawy o VAT wartości sprzedaży wysyłkowej – jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 29 kwietnia 2021 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wliczania do wartości sprzedaży, o której mowa w art. 113 ust. 1 ustawy o VAT wartości sprzedaży wysyłkowej.
Przedmiotowy wniosek został uzupełniony pismem z dnia 19 czerwca 2021 r. poprzez doprecyzowanie opisu sprawy.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Pan … (dalej: Wnioskodawca) korzysta ze zwolnienia podmiotowego przewidzianego w art. 113 ust. 1 ustawy o p.t.u. (dalej: Ustawa VAT), co czyni go podatnikiem podatku od towarów i usług zwolnionym z tego podatku. Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą pod firmą … w zakresie sprzedaży detalicznej prowadzonej przez domy sprzedaży wysyłkowej lub Internet.
Zasadniczą działalnością wykonywaną w ramach prowadzonej jednoosobowej działalności gospodarczej przez Wnioskodawcę jest skup mebli przeznaczonych do renowacji, a następnie ich dalszej sprzedaży głównie dla klientów zagranicznych (dalej: Klienci).
Poniżej szerszy opis prowadzonej działalności Wnioskodawcy: Wnioskodawca zajmuje się wyszukiwaniem oraz kupnem używanych mebli do renowacji z lat 60-70 ubiegłego wieku. Meble przeważnie kupowane są od osób prywatnych, rzadziej od firm. Następnie meble poddawane są renowacji – w zależności od potrzeb i stanu meble są czyszczone i polerowane. Przeprowadzany jest retusz uszkodzenia lub w razie konieczności odtworzenie zniszczonej powłoki lakierniczej. W meblach tapicerowanych wymianie podlegają zużyte wypełnienia oraz tkanina obiciowa. W wyniku ww. prac nie następuje zmiana przeznaczenia przedmiotu. Meble poddane renowacji zostają wystawione do sprzedaży na zagranicznych stronach Internetowych zajmujących się pośrednictwem w zakresie sprzedaży elektronicznej. Model sprzedaży realizowany za pośrednictwem portali Internetowych jest analogiczny do np. portali krajowych jak ...
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty