27.11.2014 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 27.11.2014, sygn. ITPB2/415-812/14/BK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB2/415-812/14/BK

Czy w zaistniałej sytuacji Wnioskodawczyni będzie przysługiwało w całości zwolnienie z podatku określone w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w przypadku wydatkowania kwoty pozyskanej ze sprzedaży mieszkania na spłatę kredytu wraz z odsetkami, zaciągniętego przez obojga małżonków wspólnie z teściami i ojcem Wnioskodawczyni na zakup mieszkania lub remont w okresie 2 lat od daty sprzedaży mieszkania?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749 z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 27 sierpnia 2014 r. (data wpływu 1 września 2014 r. ) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zwolnienia z opodatkowania dochodu uzyskanego z tytułu odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 1 września 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zwolnienia z opodatkowania dochodu uzyskanego z tytułu odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego.

We wniosku tym przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Od dnia zawarcia związku małżeńskiego, tj. od 8 sierpnia 2008 r. Wnioskodawczyni pozostaje z mężem we współwłasności majątkowej małżeńskiej. W dniu 22 lutego 2013 r. Wnioskodawczyni otrzymała w formie darowizny od ojca mieszkanie do majątku odrębnego. W dniu 4 marca 2013 r. małżonkowie zakupili mieszkanie, na które zaciągnęli kredyt hipoteczny. Z uwagi na brak zdolności kredytowej stronami umowy kredytowej współkredytobiorcami zostali obok nich teściowie i ojciec Wnioskodawczyni. Zgodnie z zapisami umowy kredytowej zobowiązani do spłaty zaciągniętego kredytu zostali wszyscy - pięcioro współkredytobiorców, a na nieruchomości została ustanowiona hipoteka. Właścicielami tej nieruchomości na mocy aktu notarialnego została Wnioskodawczyni i jej mąż. Jak podaje, sami spłacają zaciągnięty kredyt wraz z odsetkami.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne