13.05.2013 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 13.05.2013, sygn. ILPB2/415-135/13-2/ES, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB2/415-135/13-2/ES

Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodu przy sprzedaży garażu.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko , przedstawione we wniosku z dnia 11 lutego 2013 r. (data wpływu 13 lutego 2013 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodu przy sprzedaży garażu, w odniesieniu do pytania nr 1 jest:

  • prawidłowe w części odnoszącej się do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu zdenominowanej kwoty wkładu garażowego i kwoty uiszczonej notariuszowi za dokonanie ustanowienia odrębnej własności lokalu,
  • nieprawidłowe w pozostałym zakresie.

UZASADNIENIE

W dniu 13 lutego 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodu przy sprzedaży garażu.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

W dniu 7 października 1983 r. Wnioskodawca zawarł ze Spółdzielnią Mieszkaniową umowę wstępną w sprawie budowy garażu. Zgodnie z § 2 tejże umowy przed jej podpisaniem Zainteresowany zobowiązany był do uiszczenia kwoty 10 000 zł (przed denominacją) tytułem partycypacji w poniesionych kosztach przy budowie i zagospodarowaniu całego kompleksu garaży na tym Osiedlu. Wnioskodawca nadmienił, iż nie posiada dokumentu potwierdzającego dokonania wpłaty. Zgodnie z § 3 wskazanej umowy Zainteresowany zobowiązał się wykonać garaż w całości we własnym zakresie ze środków własnych. Wnioskodawca nie posiada już żadnych rachunków mogących przedstawić konkretną kwotę poniesionych kosztów na budowę garażu.

Po ukończeniu budowy w dniu 1 stycznia 1984 r. Zainteresowany zawarł ze Spółdzielnią Mieszkaniową umowę najmu garażu. Zgodnie z § 3 umowy Wnioskodawca zobowiązany był do uiszczenia wkładu garażowego w wysokości 65 700 zł (przed denominacją), którą w dniu 18 lutego 1988 r. uiścił i posiada dokument potwierdzający dokonanie tej wpłaty.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne