04.01.2012 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 04.01.2012, sygn. IBPP2/443-1117/11/ASz, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP2/443-1117/11/ASz

możliwość wystawienia oryginału i kopii faktury VAT różniących się pod względem wizualnym

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działając w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 30 września 2011r. (data wpływu 5 października 2011r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości wystawienia oryginału i kopii faktury VAT różniących się pod względem wizualnym jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 5 października 2011r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości wystawienia oryginału i kopii faktury VAT różniących się pod względem wizualnym.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca prowadzi dystrybucję doładowań do telefonów komórkowych poprzez:

  1. sprzedaż doładowań drogą elektroniczną (w postaci zaszyfrowanych plików zawierających kody doładowujące).Kody elektroniczne zakupywane są przez Wnioskodawcę bezpośrednio od operatorów telefonii ruchomej i przesyłane w postaci zaszyfrowanego pliku do bazy danych elektronicznego systemu dystrybucji (będącego magazynem podatnika). Najważniejszymi ogniwami elektronicznego systemu dystrybucji są: centrum obliczeniowe wraz ze zintegrowaną bazą danych, jak również urządzenia końcowe w postaci terminali GPRS, które za pomocą łącza sieciowego łączą się z serwerem Wnioskodawcy. Głównym zadaniem aplikacji znajdującej się na serwerze jest zarządzanie procesem dystrybucji. W odpowiedzi na życzenie kontrahenta - podmiotu prowadzącego działalność gospodarczą - system przesyła zaszyfrowany kod PIN, magazynowany dotychczas w bazie danych. Następstwem tej operacji jest dostarczenie (na terminal) żądanego kodu PIN, do konkretnego punktu sprzedaży oraz wydrukowanie go w postaci paragonu.
ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne