Interpretacja indywidualna z dnia 21 marca 2025 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-1.4011.84.2025.2.EC
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowna Pani,
stwierdzam, że Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
27 stycznia 2025 r. wpłynął Pani wniosek z 24 stycznia 2025 r. o wydanie interpretacji indywidualnej. Uzupełniła go Pani pismem z 18 lutego 2025 r. (wpływ 19 lutego 2025 r.) – w odpowiedzi na wezwanie. Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
Prowadziła Pani działalność gospodarczą w okresie od 08.02.2018 r. do 31.12.2018 r. Data zaprzestania wykonywania działalności gospodarczej to 31.12.2018 r., data wykreślenia wpisu z rejestru to 20.07.2020 r. W 2025 r. planuje Pani rozpocząć sprzedaż mięsa na targowisku. Mięso będzie Pani kupowała od innego podmiotu i dokonywała jego dzielenia i sprzedaży dla klientów indywidualnych. Przewidywany przychód ze sprzedaży mięsa nie przekroczy w żadnym miesiącu 75% kwoty minimalnego wynagrodzenia. Swoją sprzedaż chciałaby Pani rozliczać w ramach tzw. działalności nierejestrowanej, ponieważ zgodnie z art. 5 ust 1 ustawy prawo przedsiębiorcy: „Nie stanowi działalności gospodarczej działalność wykonywana przez osobę fizyczną, której przychód należny z tej działalności nie przekracza w żadnym miesiącu 75% kwoty minimalnego wynagrodzenia, o którym mowa w ustawie z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (Dz. U. z 2020 r. poz. 2207), i która w okresie ostatnich 60 miesięcy nie wykonywała działalności. gospodarczej".
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
