19.05.2023 Kadry i płace

Procedura wprowadzania pracy zdalnej

Od 7 kwietnia 2023 r. obowiązują nowe przepisy, które regulują wykonywanie pracy zdalnej. Poniżej przedstawiamy procedurę wprowadzenia pracy zdalnej w zakładzie pracy na podstawie uzgodnienia. Według tej procedury pracodawca, który chce, żeby pracownicy pracowali zdalnie, powinien postąpić w następujący sposób:

Krok 1. Podpisz porozumienie ze związkami zawodowymi w sprawie wprowadzenia pracy zdalnej

Zasady wykonywania pracy zdalnej pracodawca ustala w porozumieniu zawieranym z zakładową organizacją związkową. W przypadku gdy u pracodawcy działa więcej niż jedna organizacja związkowa, zasady wykonywania pracy zdalnej należy określić w porozumieniu zawieranym między pracodawcą a tymi organizacjami.

Jeżeli nie jest możliwe uzgodnienie treści porozumienia z wszystkimi zakładowymi organizacjami związkowymi, pracodawca uzgadnia treść porozumienia z organizacjami związkowymi reprezentatywnymi w rozumieniu art. 253 ust. 1 lub ust. 2 ustawy o związkach zawodowych, z których każda zrzesza co najmniej 5% pracowników zatrudnionych u pracodawcy.

Definicja reprezentatywnej zakładowej organizacji związkowej w rozumieniu art. 253 ust. 1 lub ust. 2 ustawy o związkach zawodowych

Reprezentatywną zakładową organizacją związkową

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne