Interpretacja indywidualna z dnia 29 marca 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.50.2021.2.ISK
Prawo do wystawienia do paragonu bez NIP nabywcy, faktury zawierającej ten NIP.
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325 z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 29 stycznia 2021 r. (data wpływu 29 stycznia 2021 r.) uzupełnionym pismem z dnia 29 stycznia 2021 r. (data wpływu drogą elektroniczną e-PUAP 29 stycznia 2021 r.), o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do wystawienia do paragonu bez NIP nabywcy, faktury zawierającej ten NIP (pytanie nr 1 wniosku) - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 29 stycznia 2021 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, uzupełniony pismem z dnia 29 stycznia 2021 r. (data wpływu 29 stycznia 2021 r.) dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do wystawienia do paragonu bez NIP nabywcy, faktury zawierającej ten NIP.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:
Spółka (w dalszej części zwana jako „Spółka”) prowadzi działalność gospodarczą w zakresie szeroko rozumianego wynajmu pojazdów samochodowych oraz obsługi flotowej. Spółka oferuje pełną gamę wynajmu pojazdów, zarówno krótko jak i długoterminowy. Spółka ta podlega opodatkowaniu od całości swoich dochodów na terytorium Polski, jest także czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług.
Spółka, w ramach prowadzonej działalności, oferuje swoje usługi zarówno podmiotom gospodarczym jak i osobom fizycznym nieprowadzącym działalności gospodarczej. W przypadku sprzedaży usług najmu na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, takie transakcje, zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy z dnia 11 marca 2004 roku o podatku od towarów i usług (t.j. Dz. U. z 2020 roku, poz. 106 - w dalszej części zwanej jako „Ustawa”), rejestrowane są przez Spółkę za pośrednictwem kasy fiskalnej. Z kolei sprzedaż na rzecz podmiotów gospodarczych potwierdzana jest przez Spółkę dokumentem faktury VAT.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty