18.07.2014 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 18.07.2014, sygn. IPPB2/415-368/14-2/MG, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB2/415-368/14-2/MG

Przychodem Wnioskodawcy z tytułu wniesienia udziałów w polskiej spółce z o.o. w formie aportu do spółki amerykańskiej będzie wyłącznie wartość nominalna udziałów w spółce amerykańskiej otrzymanych w zamian za aport. Natomiast art. 19 znajdzie zastosowanie jedynie w zakresie zdania pierwszego ust. 1. Tym samym organy podatkowe nie będą miały podstaw do określenia tego przychodu w wysokości innej niż wartość nominalna udziałów w spółce amerykańskiej otrzymanych w zamian za aport.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 29 kwietnia 2014 r. (data wpływu 12 maja 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych związanych z wniesieniem przez Wnioskodawcę wkładu niepieniężnego w postaci udziałów w polskiej spółce z o.o. do spółki kapitałowej z siedzibą w Stanach Zjednoczonych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 12 maja 2014 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych związanych z wniesieniem przez Wnioskodawcę wkładu niepieniężnego w postaci udziałów w polskiej spółce z o.o. do spółki kapitałowej z siedzibą w Stanach Zjednoczonych.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest osobą fizyczną mającą miejsce zamieszkania w Polsce i podlega w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu. Wnioskodawca posiada udziały w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością mającej siedzibę w Polsce (dalej jako: Spółka), przy czym udziały te stanowią mniej niż 50% kapitału zakładowego Spółki. Pozostałymi udziałowcami Spółki, z których żaden nie posiada więcej niż 50% udziałów w kapitale zakładowym Spółki, są osoby fizyczne mające miejsce zamieszkania w Polsce oraz spółki komandytowe z siedzibą w Niemczech (niem. Kommanditgesellschaft).

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne