15.03.2013 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 15.03.2013, sygn. ILPB1/415-1201/12-2/IM, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB1/415-1201/12-2/IM

Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie zobowiązania podatkowego.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana, reprezentowanego przez pełnomocnika, przedstawione we wniosku z dnia 10 grudnia 2012 r. (data wpływu 17 grudnia 2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zobowiązania podatkowego jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 17 grudnia 2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zobowiązania podatkowego.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

A i B wspólnie prowadzili Spółkę Cywilną o nazwie: Sklep S.C. A, B. W dniu 25 lutego 2012 r. Wnioskodawca zaprzestał wykonywania działalności gospodarczej, z rejestru został wykreślony 27 lutego 2012 r. Wniosek taki złożyła także B i także została wykreślona. W trakcie trwania działalności gospodarczej wspólnicy Spółki Cywilnej rozliczali się na zasadach karty podatkowej. W ramach prowadzonej działalności gospodarczej, na podstawie umowy z dnia 19 lutego 2012 r. byli dzierżawcami działki o powierzchni 55 m2. Wydzierżawiającym była Gmina. Na tejże działce wspólnicy Spółki Cywilnej postawili zgodnie z decyzją Prezydenta, pawilon handlowy - kiosk z elementów typu C, niebędący trwale związany z gruntem. Koszty postawienia ww. kiosku były w trakcie trwania działalności gospodarczej przedmiotem odpisów amortyzacyjnych, przy zakończeniu działalności gospodarczej - tj. w dniu 25 lutego 2012 r. wspólnicy Spółki Cywilnej sporządzili remanent końcowy, w którym nie zostało ujęte ani prawo dzierżawy działki ani też kiosk z elementów typu C. Przedmiotowy remanent został przesłany do Urzędu Skarbowego.

Wspólnicy Spółki Cywilnej przenieśli prawo dzierżawy działki o powierzchni 55 m na D, prowadzącą indywidualną działalność gospodarczą oraz Spółkę L Sp. z o.o.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne