Interpretacja indywidualna z dnia 15 maja 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-1.4011.266.2024.2.BS
Skutki podatkowe przekazania wspólnikowi przez spółkę komandytową zaległego udziału w zysku w postaci przeniesienia własności w odpowiednim udziale w Nieruchomości.
Interpretacja indywidualna
– stanowisko nieprawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest nieprawidłowe.
Zakres wniosku wspólnego o wydanie interpretacji indywidualnej
14 marca 2024 r. wpłynął Państwa wniosek wspólny z 11 marca 2024 r. o wydanie interpretacji indywidualnej m.in. w przedmiocie podatku dochodowego od osób fizycznych, który dotyczy skutków podatkowych związanych z uregulowaniem przez Spółkę na rzecz wspólników zobowiązania z tytułu wypłaty nieodebranych zysków wypracowanych do 30 kwietnia 2021 r. poprzez wykonanie świadczenia niepieniężnego, tj. przekazanie nieruchomości należącej do Spółki.
Zainteresowani, którzy wystąpili z wnioskiem
1)Zainteresowany będący stroną postępowania:
A. sp. z o.o sp. k.
2)Zainteresowani niebędący stroną postępowania:
K.M.
G.M.
M.M.
Treść wniosku jest następująca:
A. Spółka z o.o. Spółka komandytowa powstała z przekształcenia spółki jawnej w 2016 r. Spółka prowadzi jako podstawową działalność ochroniarską oraz działalność handlową. Spółka zakupiła nieruchomość gruntową zgodnie z dwoma aktami notarialnymi dokonanymi w 2009 r. i 2014 r. Grunty znajdują się w ewidencji środków trwałych. Na tej nieruchomości Spółka wybudowała własnym nakładem budynek biurowo-usługowy, który użytkuje na własne potrzeby, oraz częściowo wynajmuje. Budynek został przyjęty do ewidencji środków trwałych w 2011 r. Wartość rynkowa nieruchomości na dzień dzisiejszy została określona w sposób wiarygodny przez biegłego w tym zakresie rzeczoznawcę. Wspólnikami Spółki są trzy osoby fizyczne jako komandytariusze, oraz sp. z o.o. jako komplementariusz, w której udziałowcami są ci sami wspólnicy będący komandytariuszami w Spółce. Wszyscy wspólnicy są polskimi rezydentami podatkowymi. Komandytariusze występują w niniejszym wniosku jako zainteresowani nie będąc stronami wniosku.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty