Interpretacja indywidualna z dnia 16 lutego 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-2.4012.988.2020.1.SR
uznanie czynności wykonywanych przez Partnera na rzecz Wnioskodawcy za import usług zwolnionych od podatku VAT
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325 z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 30 grudnia 2020 r. (data wpływu 31 grudnia 2020 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania czynności wykonywanych przez Partnera na rzecz Wnioskodawcy za import usług zwolnionych od podatku VAT – jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 31 grudnia 2020 r. do Organu wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania czynności wykonywanych przez Partnera na rzecz Wnioskodawcy za import usług zwolnionych od podatku VAT.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Sp. z o.o. (dalej jako: „Spółka” lub „Wnioskodawca”) jest spółką z siedzibą w Polsce, zarejestrowaną w Polsce dla celów podatku od towarów i usług (dalej: „VAT”) jako podatnik VAT czynny oraz dla celów rozliczania transakcji wewnątrzwspólnotowych. Spółka nie posiada stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Niemiec. Ponadto, Spółka nie jest podmiotem, o którym mowa w art. 43 ust. 1 pkt 22 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (dalej: „ustawa o VAT”).
Spółka prowadzi działalność gospodarczą w sektorze usług opieki nad osobami niepełnosprawnymi, przewlekle chorymi lub osobami w podeszłym wieku świadczonych w miejscu ich zamieszkania (dalej łącznie te osoby będą nazwane „Podopiecznymi”). W tym celu, Spółka zapewnia personel (opiekunki) świadczący długotrwałą opiekę domową na rzecz osób fizycznych zamieszkałych w Niemczech. Członkowie personelu podróżują do Niemiec, zamieszkują z osobą Podopieczną, opiekując się nią na co dzień. Za świadczoną na rzecz Podopiecznego usługę, Wnioskodawca pobiera wynagrodzenie wynikające z umowy z Podopiecznym.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty