Jakie zmiany dla pracodawców wprowadza kolejna nowelizacja ustawy o COVID-19
Możliwość zmiany warunków pracy pracowników placówek opiekuńczo-wychowawczych i pracowników zatrudnionych w przedsiębiorstwach prowadzących działalność polegającą na zapewnieniu funkcjonowania źródeł ciepła i sieci ciepłowniczych, wyższa rekompensata dla zakładów aktywności zawodowej z tytułu przestoju lub spadku przychodów z działalności wytwórczej lub usługowej, przyznanie dodatkowego dnia zwolnienia od pracy dla honorowych dawców krwi - to najważniejsze zmiany w ustawie o COVID-19, które weszły w życie od 26 stycznia 2021 r.
W wyniku nowelizacji przepisów Tarczy antykryzysowej płatnicy składek ZUS z branży filmowej i prowadzący działalność muzealniczą, którzy chcą skorzystać ze zwolnienia w opłacaniu tych należności, muszą do 15 marca 2021 r. złożyć elektroniczny wniosek w tej sprawie.
Zmiany warunków pracy niektórych grup pracowników
W okresie ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii, za zgodą pracowników: placówek opiekuńczo-wychowawczych, regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych oraz interwencyjnych ośrodków preadopcyjnych, pracodawca może okresowo, nie stosując instytucji wypowiedzenia warunków pracy i płacy:
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty