Interpretacja indywidualna z dnia 08.01.2015, sygn. ILPB2/415-1003/14-2/WM, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB2/415-1003/14-2/WM
Udział pracownika w imprezie integracyjnej.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko spółki akcyjnej przedstawione we wniosku z 2 października 2014 r. (data wpływu: 8 października 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 8 października 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca (zwany dalej także jako: Spółka lub Zainteresowany) prowadzi działalność gospodarczą, w ramach której świadczy m.in. usługi leasingu. Mając na uwadze zwiększenie zaangażowania pracowników, Spółka organizuje różnego rodzaju wydarzenia integracyjne dla pracowników. Celem takich imprez jest omówienie wyników finansowych firmy, podsumowanie wyników sprzedaży, nagrodzenie wyróżnionych handlowców, a także przedstawienie celów i założeń na przyszłość.
W drugiej części dnia zwyczajowo odbywa się impreza taneczna wraz z poczęstunkiem (tzw. szwedzki stół).
Udział w imprezie jest fakultatywny. Organizacja imprezy zlecana jest specjalistycznej firmie. W ramach zleconej usługi mieści się wynajęcie obiektu, cateringu, koszty transportu pracowników na imprezę, itp. Opłata za zorganizowanie imprezy integracyjnej ustalana jest ryczałtowo, na podstawie przybliżonej zadeklarowanej (szacunkowej) liczby pracowników. Uczestnicy imprezy mają możliwość wyboru posiłków i napojów. Spółka nie ma informacji, czy i w jakim zakresie poszczególni pracownicy skorzystali z oferty dotyczącej takiej integracji. Wnioskodawca uważa, że w takiej sytuacji nie jest możliwe ustalenie wartości otrzymanego przez pracownika świadczenia.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty