Interpretacja indywidualna z dnia 25.04.2014, sygn. ITPB1/415-115/14/DP, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB1/415-115/14/DP
Czy wniesienie przez drugiego wspólnika do spółki jawnej wierzytelności, których dłużnikiem pozostaje ta spółka jawna, a w efekcie konfuzja wierzytelności na poziomie spółki jawnej będą prowadziły do powstania przychodu po stronie Wnioskodawcy?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749 z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. z. zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko, przedstawione we wniosku z dnia 28 stycznia 2014 r. (data wpływu 4 lutego 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie powstania przychodu z tytułu konfuzji wierzytelności jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 4 lutego 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie powstania przychodu z tytułu konfuzji wierzytelności.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca jest osobą fizyczną podlegającą w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w podatku dochodowym od osób fizycznych.
Wnioskodawca pozostaje wspólnikiem spółki jawnej. Drugi ze wspólników spółki jawnej posiada wierzytelność z tytułu pożyczki udzielonej spółce jawnej. Na wierzytelność tę składa się należność główna oraz naliczone (niezapłacone i nieskapitalizowane) odsetki.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty