02.09.2011 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 02.09.2011, sygn. ILPB3/423-248/11-4/KS, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB3/423-248/11-4/KS

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie przychodów i kosztów uzyskania przychodów w ramach uczestnictwa w Konsorcjum oraz braku obowiązku rozpoznawania skutków podziału rozliczeń międzyokresowych Konsorcjum.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki Akcyjnej, przedstawione we wniosku z dnia 27 maja 2011 r. (data wpływu 02.06.2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie:

  • przychodów i kosztów uzyskania przychodów w ramach uczestnictwa w Konsorcjum (pytanie nr 1) jest prawidłowe,
  • braku obowiązku rozpoznawania skutków podziału rozliczeń międzyokresowych Konsorcjum (pytanie nr 5 w części dot. podatku dochodowego od osób prawnych) jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 02 czerwca 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie:

  • przychodów i kosztów uzyskania przychodów w ramach uczestnictwa w Konsorcjum (pytanie nr 1),
  • braku obowiązku rozpoznawania skutków podziału rozliczeń międzyokresowych Konsorcjum (pytanie nr 5 w części dot. podatku dochodowego od osób prawnych),
  • rozliczeń instrumentów pochodnych (pytanie nr 6).

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

1.1 Uwagi ogólne.

W dniu 29 września 2009 r. Spółka (Wnioskodawca), spółka prawa polskiego, wspólnie z , spółką prawa włoskiego, posiadającą oddział w Polsce, spółką prawa francuskiego, spółką prawa kanadyjskiego, spółką prawa polskiego oraz spółką prawa włoskiego posiadającą oddział w Polsce (z których każda zwana jest dalej indywidualnie Partnerem Konsorcjum a wszystkie razem łącznie Partnerami Konsorcjum) zawarły wstępną umowę konsorcjum, której celem było wspólne uczestnictwo w przetargu ogłoszonym przez X (Zamawiający lub Klient) na zawarcie umowy o realizację zamówienia publicznego polegającego na zaprojektowaniu i wybudowaniu terminalu regazyfikacyjnego skroplonego gazu ziemnego wraz z przekazaniem do użytkowania (Projekt).

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne