30.01.2020 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 30.01.2020, sygn. 0115-KDIT1.4011.55.2019.2.MN, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.55.2019.2.MN

Zastosowanie stawki 5% od dochodu uzyskiwanego z tytułu przenoszenia autorskich praw majątkowych do oprogramowania tworzonego i rozwijanego przez Wnioskodawcę

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 17 listopada 2019 r. (data wpływu 19 listopada 2019 r.) uzupełnionym w dniu 7 stycznia 2020 r. o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 19 listopada 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek uzupełniony w dniu 7 stycznia 2020 r. o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca od dnia 25 lutego 2019 r. prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą zarejestrowaną w centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, której przedmiotem jest między innymi działalność związana z wytwarzaniem oprogramowania. Wnioskodawca rozlicza się na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów.

Od dnia 1 marca 2019 r. na podstawie umowy zawartej z D. sp. z o. o. Wnioskodawca świadczy usługi związane z tworzeniem i rozwijaniem oprogramowania na rzecz C. Zgodnie z umową Wnioskodawca przenosi na spółkę całość autorskich praw majątkowych do programów komputerowych, za co otrzymuje wynagrodzenie.

Działalność Wnioskodawcy polega na pisaniu programów komputerowych, skryptów oraz algorytmów w celu tworzenia nowych rozwiązań lub rozwijania już istniejących rozwiązań w ramach oprogramowania wykorzystywanego przez zespoły pracujące w C. oraz C.E. Proces tworzenia i rozwijania każdego z produktów obejmuje następujące etapy prac badawczo-rozwojowych: analizy wymagań wstępnych, projektowania aplikacji oraz doboru odpowiednich technologii implementacji, testów integracyjnych, dokumentacji oraz rozwoju kolejnych wersji aplikacji. Finalnym produktem jest kod aplikacji oraz narzędzie w formie x gotowe do użycia na platformie x. W szczególności Wnioskodawca tworzy nowe rozwiązania oraz rozwija lub ulepsza już istniejące rozwiązania w celu zwiększenia funkcjonalności, bezpieczeństwa i stabilności różnych systemów lub środowisk informatycznych. W ramach prowadzonych prac badawczo-rozwojowych Wnioskodawca posługuje się następującymi językami programowania i skryptowania, a także językami konfiguracji, wdrażania i orkiestracji oraz narzędziami do wirtualizacji oprogramowania w tym: x, x, x, x, x i x.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne