23.01.2019 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 23.01.2019, sygn. 0112-KDIL2-2.4012.560.2018.2.AKR, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4012.560.2018.2.AKR

Podatek od towarów i usług w zakresie uznania Transakcji sprzedaży A za sprzedaż przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa, wysokości opodatkowania sprzedaży składników przedsiębiorstwa oraz prawa do odliczenia podatku VAT z faktur dokumentujących sprzedaż składników przedsiębiorstwa.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1, art. 14r ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku wspólnym z dnia 26 października 2018 r. (data wpływu 2 listopada 2018 r.), uzupełnionym pismem z dnia 4 stycznia 2019 r. (data wpływu 8 stycznia 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania Transakcji sprzedaży A za sprzedaż przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa, wysokości opodatkowania sprzedaży składników przedsiębiorstwa oraz prawa do odliczenia podatku VAT z faktur dokumentujących sprzedaż składników przedsiębiorstwa jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 26 października 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek wspólny o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania Transakcji sprzedaży A za sprzedaż przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa, wysokości opodatkowania sprzedaży składników przedsiębiorstwa oraz prawa do odliczenia podatku VAT z faktur dokumentujących sprzedaż składników przedsiębiorstwa. Przedmiotowy wniosek został uzupełniony w dniu 8 stycznia 2019 r. o doprecyzowanie opisu sprawy.

We wniosku złożonym przez:

  • Zainteresowanego będącego stroną postępowania:
    B
  • Zainteresowanego niebędącego stroną postępowania:
    C

przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

2.1.1. Wnioskodawca B (dalej: B lub Wnioskodawca) oraz C (dalej: ,,C lub Zainteresowany) są czynnymi podatnikami VAT, posiadającymi siedzibę i miejsce działalności gospodarczej w Polsce.

Jednocześnie B wyjaśnia, że w okresie od dnia złożenia wniosku do dnia pisma stanowiącego uzupełnienie do wniosku, umowy na przeprowadzenie nadzoru i badań archeologicznych sieci na terenie nieruchomości przy ul. oraz umowy na przeprowadzenie nadzoru badań archeologicznych nad budową Inwestycji drogowej (), które dotyczyły łącznie Inwestycji G, Inwestycji F oraz inwestycji A zostały zrealizowane i rozliczone w związku z czym C nie będzie stroną tych umów oraz nie zawrze umów o analogicznym zakresie dotyczących inwestycji A.W konsekwencji sposób prowadzenia ewidencji zdarzeń gospodarczych B nie pozwala na przyporządkowanie całego majątku, wszystkich kosztów, przychodów oraz należności i zobowiązań do Inwestycji A, nie pozwala również na prowadzenie odrębnej sprawozdawczości rachunkowej. W konsekwencji, trzecia przesłanka nie zostanie spełniona.
ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne