Interpretacja indywidualna z dnia 29.03.2017, sygn. 1462-IPPP2.4512.73.2017.1.JO, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 1462-IPPP2.4512.73.2017.1.JO
W zakresie zwolnienia z prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) oraz art. 223 ust. 1 ustawy z dnia 16 listopada 2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej (Dz. U. z 2016 r., poz. 1948, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 30 stycznia 2017 r. (data wpływu 3 lutego 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 3 lutego 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe:
Sp. z o.o. (dalej: Spółka lub Wnioskodawca) będąca zarejestrowanym podatnikiem VAT, w ramach prowadzonej działalności wykonuje czynności opodatkowane VAT. Spółka zajmuje się sprzedażą i dystrybucją artykułów gospodarstwa domowego jednej z wiodących niemieckich marek w Polsce.
W dniu 16 grudnia 2016 r. Wnioskodawca rozpoczął sprzedaż ww. artykułów w Polsce za pośrednictwem sklepu internetowego. Sprzedaż odbywa się w przeważającej większości na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej (dalej: Klient lub Klienci). Oferta sprzedaży towarów zamieszczonych na stronie internetowej wyrażona jest w złotych polskich (PLN).
Zamówienia Klientów są składane bezpośrednio w systemie sprzedażowym sklepu internetowego należącego do Wnioskodawcy. Po złożeniu zamówienia przez Klienta Spółka zakupuje przedmiotowy towar od podmiotu zagranicznego (podmiot z grupy posiadający magazyn w Republice Czeskiej) a następnie sprzedaje ten towar Klientowi. Wysyłka towaru następuje bezpośrednio z magazynu znajdującego się w Republice Czeskiej do Klienta w Polsce.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty