15.01.2015 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 15.01.2015, sygn. IPPB2/415-850/14-2/PW, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB2/415-850/14-2/PW

Czy przysporzenia majątkowe uzyskane przez Uprawnionych z tytułu realizacji praw wynikających z Instrumentu Finansowego nie są przychodami ze stosunku pracy ani działalności wykonywanej osobiście, a powinny być zakwalifikowane jako przychody z kapitałów pieniężnych podlegające opodatkowaniu 19% podatkiem zryczałtowanym w momencie realizacji i czy w związku z tym na Spółce nie ciążą w tym zakresie jakiekolwiek obowiązki płatnika w rozumieniu ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2012 r., poz. 361; dalej: UPDOF)?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 7 listopada 2014 r. (data wpływu 10 listopada 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika związanych z wprowadzeniem programu motywacyjnego jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 10 listopada 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika związanych z wprowadzeniem programu motywacyjnego.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Sp. z o.o. (dalej; Spółka) w 2007 roku stworzyła program motywacyjny adresowany do jej kluczowych menedżerów (dalej: Program). W ramach Programu Spółka zawierała z wybranymi osobami świadczącymi na jej rzecz pracę lub usługi (dalej: Uprawnieni lub Uczestnicy) i związanymi z nią stosunkiem prawnym, np. umową o pracę lub umową cywilnoprawną, odrębne umowy (dalej: Umowy). Na ich podstawie poszczególnym Uczestnikom przyznawano warunkowe prawo do otrzymania w przyszłości kwoty rozliczenia pieniężnego wynikającej z realizacji tego prawa. Było ono związane z wkładem Uprawnionych w rozwój Spółki, jaki mieli oni w związku z działaniem na jej rzecz w oparciu o umowy o pracę, umowy zlecenie, kontrakty menedżerskie lub inne podobne umowy.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne