12.06.2015 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 12.06.2015, sygn. IBPP2/4512-245/15/BW, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP2/4512-245/15/BW

- W którym miesiącu Wnioskodawca będzie miał obowiązek ująć korektę z tytułu zmiany ceny? oraz
- Jakim kursem Wnioskodawca winien wycenić wystawione faktury korygujące z tytułu zmiany ceny?

Na podstawie 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2015r., poz. 613) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 3 marca 2015r. (data wpływu 17 marca 2015r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia:

  • w którym miesiącu Wnioskodawca będzie miał obowiązek ująć korektę z tytułu zmiany ceny oraz
  • jakim kursem Wnioskodawca winien wycenić wystawione faktury korygujące z tytułu zmiany ceny

-jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 17 marca 2015r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia:

  • w którym miesiącu Wnioskodawca będzie miał obowiązek ująć korektę z tytułu zmiany ceny oraz
  • jakim kursem Wnioskodawca winien wycenić wystawione faktury korygujące z tytułu zmiany ceny.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca (Spółka) jest producentem metalowych opakowań napojowych. Podstawowym surowcem wykorzystywanym przez Wnioskodawcę do produkcji jest blacha aluminiowa. Ze względu na wymogi rynku i stosowaną praktykę w branży, Wnioskodawca zawiera kontrakty sprzedaży wyrobów finalnych przed datą fizycznego zakupu surowca, z którego wyroby dla danego Kontrahenta zostaną wyprodukowane. W celu zabezpieczenia przed ryzykiem zmiany ceny aluminium oraz kursu waluty, po jakim kupowany jest surowiec, w odniesieniu do ceny uzgodnionej w kontraktach z Kontrahentami, Wnioskodawca podejmuje określone działania zmierzające do osiągnięcia oczekiwanej rentowości, przy sprzedaży wyrobów finalnych, wprowadzając politykę i rachunkowość zabezpieczeń, przede wszystkim wprowadzając do kontraktów odpowiednie zapisy w zakresie formuł cenowych.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne