Interpretacja indywidualna z dnia 04.07.2014, sygn. ITPB1/415-396/14/WM, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB1/415-396/14/WM
Czy wydatkowanie środków pochodzących z odpłatnego zbycia nieruchomości, stanowiącej majątek odrębny Wnioskodawczyni, na własne cele mieszkaniowe określone w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, poprzez budowę budynku mieszkalnego mającego w dalszym ciągu status majątku odrębnego Wnioskodawczyni, przez przedsiębiorstwo jej męża spełnia przesłanki pozwalające na skorzystanie z przedmiotowego zwolnienia?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 1 kwietnia 2014 r. (data wpływu 7 kwietnia 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania dochodu ze sprzedaży nieruchomości w przypadku wydatkowania środków ze sprzedaży nieruchomości na wybudowanie budynku mieszkalnego jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 7 kwietnia 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania dochodu ze sprzedaży nieruchomości w przypadku wydatkowania środków ze sprzedaży nieruchomości na wybudowanie budynku mieszkalnego.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
W dniu 11 października 2009 r. Wnioskodawczyni na podstawie testamentu odziedziczyła wraz z siostrą udział w majątku spadkowym ojca w wysokości po 1/4 każda. W skład spadku wchodziły nieruchomości gruntowe. W dniu 2 grudnia 2009 r. na podstawie aktu notarialnego siostra Wnioskodawczyni darowała jej swój udział w majątku spadkowym pod ojcu. W wyniku dokonanej darowizny wyłącznymi właścicielami nieruchomości w udziałach po 50% stały się Wnioskodawczyni oraz jej matka.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty