Interpretacja indywidualna z dnia 29.10.2012, sygn. IPTPP1/443-607/12-4/RG, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPP1/443-607/12-4/RG
1)Czy sprzedaż nieruchomości podlegać będzie opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług VAT?
2)Czy sprzedaż ta winna być udokumentowana fakturą VAT?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawczyni, przedstawione we wniosku z dnia 20 lipca 2012 r. (data wpływu 25 lipca 2012 r.), uzupełnionym pismem z dnia 17 października 2012 r. (data wpływu 19 października 2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT transakcji sprzedaży nieruchomości zabudowanej jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 25 lipca 2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług oraz podatku dochodowego od osób fizycznych w związku ze sprzedażą nieruchomości zabudowanej.
Wniosek uzupełniono w dniu 19 października 2012 r. o doprecyzowanie opisu zdarzenia przyszłego, sformułowanie pytań, przedstawienie własnego stanowiska w sprawie oceny prawnej w odniesieniu do postawionych pytań oraz dokonanie opłaty.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
W czerwcu 2006 r. Wnioskodawczyni kupiła wraz z mężem, od osoby fizycznej nieruchomość, na którą składają się: budynek mieszkalny, zabudowania gospodarcze i grunt. W akcie notarialnym zostało zapisane, że nieruchomość tą mąż Wnioskodawczyni będzie użytkował w prowadzonej przez niego działalności gospodarczej. Zakupiona nieruchomość została wpisana do ewidencji środków trwałych męża firmy (budynki, za wyjątkiem gruntu są amortyzowane). Zainteresowana nieruchomości tej nigdy nie wykorzystywała osobiście, nie prowadziła w niej działalności, nie osiągała żadnych z niej przychodów oraz nigdy w niej nie mieszkała.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty