10.05.2011 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 10.05.2011, sygn. IPPP3/443-342/11-2/JF, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-342/11-2/JF

zwolnienie dla usługi systemów rozliczeniowych,

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Banku, przedstawione we wniosku z dnia 07.03.2011 r. (data wpływu 14.03.2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej opodatkowania podatkiem od towarów i usług systemów rozliczeniowych od międzynarodowych organizacji usług transakcji finansowych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 14.03.2011 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem od towarów i usług systemów rozliczeniowych od międzynarodowych organizacji usług transakcji finansowych.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

W ramach prowadzonej działalności bankowej Bank S.A. (dalej: Bank) oferuje swoim klientom szeroki katalog produktów finansowych. Mogą stanowić je zarówno karty płatnicze debetowe czy kredytowe (dalej jako: karty płatnicze), które powiązane z rachunkiem bankowym stanowią oddzielny produkt bankowy. Niezależnie Bank umożliwia Klientom również realizację operacji takich jak: zlecenie/otrzymanie przelewu, założenie lokaty bankowej, depozytu, udzielenie kredytu, obciążenie płatności odsetkowych, ustanowienie akredytywy, udzielenie gwarancji lub poręczenia.

W celu zagwarantowania bezpieczeństwa oraz efektywności realizacji ww. operacji bankowych koniecznym zarówno w aspekcie funkcjonalnym jak i technicznym jest korzystanie z pośrednictwa wyspecjalizowanych zewnętrznych kontrahentów w dziedzinie transakcji kartowych czy Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Światowej Międzybankowej Telekomunikacji Finansowej (ang. Society for Worldwide Interbank Finanacial Telecommunication, dalej jako: SWIFT, łącznie dalej: organizacje rozliczeniowe), w zakresie wymiany komunikatów między instytucjami finansowymi na okoliczność przeprowadzenia i uzgadniania transakcji finansowych.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne