Interpretacja indywidualna z dnia 03.06.2011, sygn. ILPB1/415-280/11-3/AGr, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB1/415-280/11-3/AGr
W jaki sposób określić koszty uzyskania przychodów w przypadku zbycia:
a) Nieruchomości wchodzących w skład aportu ujętych w ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych Spółki?
b) Nieruchomości wchodzących w skład aportu zakwalifikowanych przez Spółkę jako środki obrotowe towary handlowe?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2, § 6 i § 10 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko, przedstawione we wniosku z dnia 21 lutego 2011 r. (data wpływu 7 marca 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ustalenia kosztów uzyskania przychodów w przypadku zbycia nieruchomości i udziału w nieruchomości wniesionych aportem do spółki cywilnej jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 7 marca 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ustalenia wartości początkowej nieruchomości i udziału w nieruchomości wniesionych aportem do spółki cywilnej oraz w zakresie ustalenia kosztów uzyskania przychodów w przypadku zbycia nieruchomości i udziału w nieruchomości wniesionych aportem do spółki cywilnej.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca jest wspólnikiem spółki cywilnej (zwanej dalej Spółką). Drugim wspólnikiem w Spółce jest inna osoba fizyczna (żona Wnioskodawcy). Zainteresowany wniósł w 2010 r. do Spółki wkład niepieniężny (aport). Przedmiotem aportu była nieruchomość w postaci zabudowanej działki oraz udziały we współwłasności nieruchomości stanowiących działki niezabudowane (dalej łącznie jako Nieruchomości).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty