Interpretacja indywidualna z dnia 14.08.2009, sygn. IBPBII/2/415-573/09/JSz, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBII/2/415-573/09/JSz
Czy wnioskodawczyni wraz z córką mogłyby zakupić mieszkanie jako współwłasność, przy założeniu, że wkład w kasie mieszkaniowej wykorzysta córka wnioskodawczyni i ona będzie kredytobiorcą?
Czy córka mogłaby zwrócić wnioskodawczyni oszczędności zgromadzone na rachunku, po to by wnioskodawczyni mogła zakupić mieszkanie?
Czy wyżej wymienioną transakcję wnioskodawczyni będzie mogła przeprowadzić bez konieczności zwrotu urzędowi skarbowemu pieniędzy uzyskanych - zgodnie z prawem - odpisem od podatku?
Czy przeznaczenie środków zgromadzonych na rachunku na zakup mieszkania w formie współwłasności nie będzie skutkowało potrzebą zwrotu urzędowi skarbowemu wykorzystanego odpisu od podatku?
Czy powrotna cesja, a więc przepisanie z powrotem na wnioskodawczynię zgromadzonych na rachunku środków, nie będzie związana z koniecznością zwrotu urzędowi skarbowemu pieniędzy uzyskanych z odpisu?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że Pani stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 19 maja 2009r. (data wpływu do tut. Biura 26 maja 2009r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych związanych ze sposobem wydatkowania środków wycofanych z kasy mieszkaniowej w części dotyczącej:
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty