10.07.2019 Obrót gospodarczy

Wyrok NSA z dnia 10 lipca 2019 r., sygn. II GSK 2051/17

Własność przemysłowa

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Janusz Drachal (spr.) Sędzia NSA Maria Jagielska Sędzia del. WSA Henryka Lewandowska-Kuraszkiewicz Protokolant Anna Ważbińska-Dudzińska po rozpoznaniu w dniu 10 lipca 2019 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej CEDC International Sp. z o.o. z siedzibą w Obornikach Wielkopolskich od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 9 lutego 2017 r. sygn. akt VI SA/Wa 1330/16 w sprawie ze skargi CEDC International Sp. z o.o. z siedzibą w Obornikach Wielkopolskich na decyzję Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 26 października 2015 r. nr Sp. 375/13 w przedmiocie stwierdzenia wygaśnięcia prawa ochronnego na znak towarowy 1. uchyla zaskarżony wyrok; 2. uchyla zaskarżoną decyzję; 3. zasądza od Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej na rzecz CEDC International Sp. z o.o. z siedzibą w Obornikach Wielkopolskich 4017 (cztery tysiące siedemnaście) złotych tytułem kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

Wyrokiem z 9 lutego 2017 r. sygn. VI SA/Wa 1330/16 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę CEDC International Sp. z o.o. z siedzibą w Obornikach Wielkopolskich na decyzję Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej z 26 października 2015 r. nr Sp. 375/13 w przedmiocie stwierdzenia wygaśnięcia prawa ochronnego na znak towarowy.

Sąd pierwszej instancji orzekał w następujących okolicznościach faktycznych i prawnych.

W dniu 13 listopada 2013 r. do Urzędu Patentowego RP wpłynął wniosek Semper Idem Underberg GmbH z siedzibą w Rheinberg, Niemcy o stwierdzenie wygaśnięcia prawa ochronnego na znak towarowy słowny GRASOVKA o numerze R.85803 udzielonego na rzecz CEDC International sp. z o.o. z siedzibą w Obornikach Wielkopolskich. Wnioskodawca podniósł, że jest uprawniony do wspólnotowego znaku towarowego GRASOVKA o numerze CTM.33233 i zamierza w najbliższym czasie rozpocząć promocję i dystrybucję towarów oznaczanych tym znakiem w Polsce. Realizacji tych zamierzeń stoi na przeszkodzie prawo ochronne na sporny znak towarowy. Uprawniony z rejestracji nie używał tego znaku w ciągu nieprzerwanego okresu pięciu lat na terytorium RP.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne