25.08.2023 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 25 sierpnia 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.338.2023.2.AKR

Ustalenie, czy wycofanie wiaty garażowej z działalności gospodarczej do majątku prywatnego będzie korzystać ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy oraz stwierdzenie, czy przekazanie pomieszczeń wiaty garażowej do majątku prywatnego spowoduje obowiązek korekty podatku naliczonego.

Interpretacja indywidualna

– stanowisko prawidłowe

Szanowna Pani,

stwierdzam, że Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usługjest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

5 lipca 2023 r. wpłynął Pani wniosek z 30 czerwca 2023 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy:

-ustalenia, czy wycofanie wiaty garażowej z działalności gospodarczej do majątku prywatnego będzie korzystać ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy,

-stwierdzenia, czy przekazanie pomieszczeń wiaty garażowej do majątku prywatnego spowoduje obowiązek korekty podatku naliczonego.

Uzupełniła go Pani – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 2 sierpnia 2023 r. (wpływ 9 sierpnia 2023 r.).

Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Od 1 stycznia 2012 r. prowadzi Pani działalność gospodarczą. W poprzednich latach działalność gospodarcza w przeważającej części polegała na naprawie pojazdów samochodowych i motocykli (PKD 45.20.Z). Obecnie przeważającą działalnością jest: transport drogowy towarów (PKD 49.41.Z).

W roku 2016 rozpoczęto budowę „wiaty garażowej zamkniętej”, która miała służyć jako warsztat samochodowy na potrzeby prowadzonej działalności.

3 sierpnia 2020 r. zgłosiła Pani do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego fakt zakończenia budowy obiektu 21 marca 2020 r.

20 sierpnia 2020 r. PINB zwrócił Pani dokumenty i tym samym wiata garażowa zamknięta została oddana do użytku. Po roku 2020 wiata garażowa nie była modernizowana.

Wydatki związane z budową zostały zakwalifikowane jako inwestycja w środek trwały, a zatem po zakończeniu budowy wiata garażowa została wpisana do ewidencji środków trwałych.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne